گزارش ویژه؛ ماجرای تراژیک مربی باشگاهی که راهی زندان شد

ورزش ایران

گزارش ویژه؛ ماجرای تراژیک مربی باشگاهی که راهی زندان شد

SiaMansouriShahrzad new size


در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۱ با اشتباه مربی یک باشگاه رزمی در اجرای فن بر روی یکی از شاگردانش و برخورد حرکت رزمی به ناحیه گردن و نخاع، وی مصدوم شده و در نهایت جوان ۲۰ ساله پس از عمل جراحی، جان خود را از دست می‌دهد.

 «عباس ر.» که مغازه‌ تعمیر رادیاتور داشت به‌علت وضعیت نامناسب خانواده و تجربه ورزش رزمی، جهت آموزش به جوانان شهر و امرار معاش، مکانی را اجاره کرده و مشغول آموزش در رشته دفاع شخصی به شاگردان خود می‌شود که در جریان یکی از تمرین‌ها با اجرای فن اشتباه و برخورد حرکت رزمی به ناحیه گردن و نخاع شاگرد ۲۰ ساله‌اش دچار سرگیجه شده و به زمین می‌خورد و پس از انتقال به بیمارستان و بخاطر آسیب مهره‌های گردن و ناحیه نخاع، پس از جراحی به هوش نیامده و جان خود را از دست می‌دهد.

گفتنی است، «عباس ر.» به یک سال حبس و پرداخت یک فقره دیه کامل مرد مسلمان محکوم شده است، وی سرپرست یک خانواده سه نفره بوده و با این شرایط هرچند موفق می‌شود مقداری از مبلغ دیه را تأمین و به میزان معینی نیز از سوی ستاد دیه تسهیلات دریافت کند اما بابت الباقی بدهی از فروردین ماه سال ۹۶ تاکنون در حبس به سر می‌برد.

خانواده‌ی این جوان ۲۸ ساله تحت پوشش کمیته امداد بوده و پدر وی نیز با شغل کشاورزی زندگی می‌گذراند و توان مساعدت به پسر خود را ندارد، وی هر روز با مراجعه به ستاد دیه چشم به انتظار خیرین و نیکوکاران برای آزادی فرزندش است.

با عضویت در خبرنامه دنیای ورزش از برگزیده خبرها و رویدادها ی مهم با خبر شوید