۴ باشگاه نماینده ایران در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا به همراه سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال روز پنجشنبه با دبیر کل کفدارسیون فوتبال آسیا، جلسه نهایی خود را مبنی بر میزبانی ایران در این رقابت‌های برگزار می‌کنند.

ادامه مطلب...

حیدر بهاروند آخرین بار ادعا کرد که سرمربی تیم ملی تا روز دوشنبه از میان دو مربی ایرانی و یک مربی خارجی انتخاب خواهد شد و دیگر قرار نیست مانند بارهای پیش، این تاریخ تمدید شود.

ادامه مطلب...

برانکو: دوست داشتم سرمربی ایران شوم، فدراسیون نخواست

basharsite

* هواداران پرسپولیس قبل ازفیفا بین من و انصاری فرد قضاوت کنند!
همان طور که ازقبل هم پیش بینی می شد در نهایت پروسه بازگشت برانکو به ایران عملی نشد تا او در یکی از کشورهای همسایه یعنی عمان، چالش جدید خود را آغاز کند.
ش فدراسیون فوتبال عمان پیشنهادی یک میلیون دلاری به سرمربی سابق پرسپولیس ارائه کرده اند اما برانکو روی یک میلیارد و 500 هزاردلاراصرارکرده و درنهایت هم توانسته است طرف مقابل را راضی کند.
همچنین درقرارداد برانکو پاداش 500 هزاردلاری نیزگنجانده شده است.
تیم ملی عمان در مقدماتی انتخابی جام جهانی در گروه پنجم و با تیم‌های افغانستان، هند و قطر همگروه است و با کسب 12 امتیاز بعد از قطر شانس قطعی صعود به مرحله بعدی محسوب می‌شود.
برهمین اساس برانکو ایوانکوویچ شرط گذاشته درصورتی که بتواند تیم عمان را به جام جهانی برساند اولا 500هزاردلار پاداش صعود بگیرد و درثانی خودش درجام جهانی 2022 قطر روی نیمکت تیم ملی عمان بنشیند.
بنا بر اعلام احمد الفارسی عضو فدراسیون عمان، قرار است برانکو دوشنبه هفته آینده به همراه کادر فنی اش به این کشور برگردد تا به صورت رسمی کارش را آغاز کند.
درهمین راستا و به کمک رضا چلنگردوست ایرانی مرد کروات به زحمت توانستیم مصاحبه ای ازبرانکو ایوانکوویچ تهیه کنیم؛

هدایت تیم ملی عمان را برعهده گرفتید؟
بله، با هم به تفاهم رسیدیم و با فدراسیون فوتبال عمان قرارداد بستم.

ولی قراربود سرمربی تیم ملی ایران شوید؟
به من گفته اند سرمربی بعدی تیم ملی شما ایرانی است!

مگربا شما مذاکره نکردند؟ یعنی شما سرکاربودید؟
درهمین حد که شما می دانید. بله، من دوست داشتم سرمربی تیم ملی ایران شوم اما به قول شما فدراسیون فوتبال ایران من را نمی خواست.

ولی می دانیم خودتان هم علاقه داشتید درایران کارکنید؟
فقط علاقه من کافی نیست. باید دو طرف بخواهند.

ولی کاش صبرمی کردید؟
- من ازعمان و چند کشوردیگر پیشنهاد داشتم و دارم و به عنوان یک مربی حرفه ای باید تیم بعدی خودم را انتخاب کنم. همه ایرانی ها هم می دانند چقدربه کشورتان علاقه دارم و تا ابد خاطرات خوب زندگی درتهران و ایران را فراموش نمی کنم.

پرسپولیسی ها هم خیلی شما را دوست دارند. گابریل کالدرون هم که رفته است؟
من برای یحیی (گل محمدی) آرزوی موفقیت می کنم. هواداران پرسپولیس هم تا ابد درقلب من جا دارند. خودشان همه چیز را خوب می دانند. وقتی یک نفرمی آید من را تهدید می کند که به فیفا شکایت می کند برایم جالب است. بعد هم لطف می کند و می گوید اگر برانکو با فدراسیون به نتیجه برسد ما شکایت خود را پس می گیریم!

منظورتان مصاحبه تلویزیونی انصاری فرد است؟
بله، من به آقای انصاری فرد می گویم لطف کند و ازمن به فیفا شکایت کند. شکایت خود را هم پس نگیرد! پس چرا ازمن تخفیف 50 درصدی می خواستند؟

شما نمی توانستید تخفیف بدهید که ماجرا تمام شود؟
من به گواه خود هواداران پرسپولیس هرکاری می توانستم کردم. هفت تا جام با پرسپولیس گرفتم و حالا چرا باید 500 هزاردلارتخفیف بدهم؟ دیدید الاهلی عربستان بابت 2 ماه کارکل قرارداد یک سال مرا پرداخت کرد. این اصول حرفه ای فوتبال است.من اگر درکشوردیگری این همه جام می گرفتم باز هم با این رفتارها مواجه می شدم؟ نه! اتفاقا بروند شکایت کنند. دریک قرن گذشته کدام پرونده را فوتبال ایران درفیفا برنده شده است؟ بروند شکایت کنند!

 

مقالات دیگر...