اعتراض‌های مجازی؛ گل‌های تراکتور مشکوک است!

فوتبال ایران

 

تراکتورسازی امروز در ورزشگاه یادگار امام ۲-۰ ماشین‌سازی تبریز را برد تا همچنان خود را مدعی عنوان قهرمانی لیگ برتر نشان بدهد. پیش از این بازی و با توجه به مالکیت مشترک دو تیم و انتقال بازی از بنیان‌دیزل به یادگار امام، شائبه‌هایی درباره این بازی وجود داشت که با واکنش مدیران دو باشگاه روبرو شده بود و آنها مدعی بودند که این یک دربی پاک خواهد بود اما چند صحنه عجیب در طول بازی به وجود آمد که به سرعت در فضای مجازی منتشر شده و حرف و حدیث‌های زیادی هم ایجاد کرده‌اند.

 

صحنه مشکوک اول مربوط به گل اول تراکتور است. جایی که ارسال زمینی دانیال اسماعیلی‌فر در آستانه رسیده به ده‌خسوس دروازه‌بان ماشین‌سازی، با دفع ناقص و اشتباه محمد اهل‌شاخه به اشکان دژاگه می‌رسد و او دروازه خالی حریف را به راحتی باز می‌کند. آنچه حرف و حدیث‌ها را درباره این گل افزایش داده، این است که اهل‌شاخه در نیم‌فصل اول در تراکتورسازی بازی می کرد!

reza nazer new

چند دقیقه بعد از این صحنه و در دقیقه ۳۰ یک اشتباه عجیب از صادق رضانیا مدافع جوان ماشین‌سازی و رها کردن توپ در پشت محوطه جریمه خودی باعث شد تا دانیال اسماعیلی‌فر در یک موقعیت ایده‌آل با ده‌خسوس تک به تک شود اما او قدر این فرصت را ندانست! عجیب‌تر این که بعد از از دست رفتن این موقعیت، رضانیا که بر زمین افتاده و تماشاگر صحنه است با دست به سر خود می‌زند که این واکنش او هم در فضای مجازی حسابی سر و صدا کرده است.

عده‌ای حتی به گلش دوم تراکتورسازی هم مشکوکند. ناتوانی احمد زنده‌روح در قطع ارسال ساده و زمینی اسماعیلی‌فر و اشتباه ده‌خسوس در خروج از دروازه باعث شده تا این گل هم که توسط استوکس به ثمر رسید، مشکوک و عجیب جلوه کند.

البته گزارشگر بازی در طول گزارش خود سعی داشت فضای بازی را عادی نشان بدهد. او به شکلی اغراق‌آمیز در حملات نصفه و نیمه ماشین سازی صدایش را بلند می کرد و به بازی حساسیت می‌داد. در نیمه دوم هم مدعی بود که بازی کاملا در اختیار ماشین‌سازی است و اگر شاگردان مهاجری دقت بیشتری به خرج می‌دادند می‌توانستند از این بازی امتیاز بگیرند، اما مرور نیمه دوم بازی نشان می‌دهد که ماشین‌سازی فقط بیشتر صاحب توپ و میدان بود و نتوانست موقعیت گل خاصی ایجاد کند.

در دقایق پایانی بازی هم اتفاق جالبی افتاد. مسعود شجاعی بعد از تعویض به سمت نیمکت ماشین‌سازی رفت و اگر به او تذکر نمی‌دادند روی نیمکت این تیم هم می‌نشست! این اتفاق هم بازخوردهای جالبی در فضای مجازی داشت و شوخی‌های زیادی با آن صورت گرفته است.

همه این بحث‌ها در فضای مجازی مطرح شده و البته بیشتر از سوی هواداران تیم‌های رقیب تراکتورسازی! یعنی هواداران سپاهان، پرسپولیس و استقلال و حتی ذوب‌آهن اصفهان! آنها قاعدتا از پیروزی تراکتورسازی خوشحال نیستند و این پیروزی را زیر سوال می‌برند، آن هم با استناد به اتفاقاتی که در طول بازی رخ داده و شاید نیاز به کارشناسی هم داشته باشد.

 

با عضویت در خبرنامه دنیای ورزش از برگزیده خبرها و رویدادها ی مهم با خبر شوید