مسیر هموار برانکو برای قهرمانی؛ خبری از غول‌کش نیست

فوتبال ایران

شاگردان تارتار فقط یک برد داشته‌اند مقابل استقلال آن هم در هفته چهارم لیگ و بعد از آن مقابل 5 تیم بالای جدول برد راتجربه نکرده‌اند.

Damienschoice telegram

 

 

پرسپولیس برای بالابردن جام و رسیدن به مرحله آخر دو غول دیگر پیش رو دارد. غول‌هایی که یا باید بکشند و یا کشته شوند تا در نهایت سرنوشت جام مشخص شود. دو قسمت پایانی این داستان جذاب چه سرنوشتی خواهد داشت و در نهایت چه کسی به وصال تاج قهرمانی می‌رسد؟ روی کاغد شاید بتوان گفت که پرسپولیس مقابل ماشین‌سازی و پارس جنوبی کار سختی نخواهد داشت و گرفتن شش امتیاز از این دو تیم اصلا تصور خیلی خوش بینانه‌ای نیست. آمار در این مورد اما چه نظری دارد؟ ماشین‌سازی و پارس پیش از این غول‌کش بوده‌اند و یا حریف‌هایی آسان که بردن‌شان علاوه بر روی کاغذ داخل زمین هم کار سختی نیست.

ماشین‌سازی مقابل 5 تیم بالای جدولی در این فصل هیچ بردی نداشته است. آنها دو بار به تراکتورسازی باخته اند، یک باخت و مساوی مقابل استقلال داشته‌اند، یک باخت مساوی مقابل سپاهان و یک باخت هم مقابل پرسپولیس و یک تساوی مقابل پدیده. ماشین‌سازی نتوانسته هیچ کدام از 5 مدعی لیگ را شکست دهد. اگرچه آنها به دلایل مختلف دوست داشتند که به تیم همشهری‌شان برای قهرمانی کمک کنند اما کمک چندانی نکرده‌اند. تراکتورسازی تا این‌جای فصل فقط دو امتیاز بیشتر نسبت به دیگر مدعیان از ماشین توانسته بگیرد.

پارس جنوبی جم هم شرایطی مشابه ماشین‌سازی دارد. شاگردان تارتار فقط یک برد داشته‌اند مقابل استقلال آن هم در هفته چهارم لیگ و بعد از آن مقابل 5 تیم بالای جدول برد راتجربه نکرده‌اند. تساوی مقابل سپاهان و پدیده و باخت مقابل تراکتورسازی و پرسپولیس در نیم‌فصل اول و باخت به استقلال و سپاهان و پدیده در نیم‌فصل دوم کارنامه تارتار مقابل بالانشینان بوده است.

با این آمار به نظر می‌رسد که پرسپولیس همان‌اندازه که روی کاغذ احتمال کسب امتیاز از هر دو بازی را دارد در زمین هم می‌تواند به این اتفاق امیدوار باشد. مگر این که مهاجری و تارتار برگ برنده ای در این هفته‌های پایانی رو کرده و همه را غافلگیر کنند.

 

با عضویت در خبرنامه دنیای ورزش از برگزیده خبرها و رویدادها ی مهم با خبر شوید