جدایی رحمتی شرط تمدید حسینی با استقلال!

فوتبال ایران

سیدحسین حسینی دروازه‌بان تیم فوتبال استقلال تهران که قراردادش تمام شده، هنوز با مسئولان باشگاه برای ادامه همکاری به توافق نرسیده است.

 

reza nazer new

این دروازه‌بان برای تمدید قرارداد شرط‌هایی دارد. او از باشگاه خواسته تا تضمین بدهند که دروازه‌بان شماره یک استقلال حسینی باشد و اتفاقات فصل گذشته برایش تکرار نشود.

ابتدای فصل گذشته، به حسینی قول دادند که دروازه بان اصلی استقلال است اما در عمل این اتفاق رخ نداد و رحمتی به دروازه‌بان شماره یک تبدیل شد. حسینی بعد از چند هفته نیمکت‌نشینی، به این موضوع اعتراض کرد که واکنش باشگاه توبیخ و جریمه این دروازه‌بان جوان بود. حسینی نیم‌فصل قصد جدایی از استقلال را داشت که باشگاه رضایت‌نامه او را صادر نکرد. نیمکت‌نشینی‌ طولانی باعث شد تا این بازیکن تیم‌ملی را هم از دست بدهد و در فهرست مسافران جام ملت‌های آسیا نباشد. کی‌روش با این استدلال که حسینی در باشگاهش نیمکت‌نشین است، پیام نیازمند را به‌عنوان دروازه‌بان سوم به امارات برد.

حسینی که فصل سختی را در استقلال تجربه کرده و بدقولی‌های باشگاه را دیده، امسال شرط گذاشته که ابتدا رحمتی را کنار بگذارند تا حسن نیت خود را برای فیکس بودن او نشان دهند. با این کار برای حسینی مسجل می‌شود که گلر اول تیم است. شرط دوم حسینی افزایش رقم قرارداد است. او به باشگاه استقلال گفته تنها در یک حالت پای برگه قرارداد را امضا می‌کند که مبلغ آن دوبرابر فصل گذشته باشد.

اما باشگاه استقلال تا امروز حاضر به پذیرفتن شروط حسینی نشده؛ مسئولان باشگاه فارغ از اختلافات دو دروازه‌بان خود، برای حفظ منافع تیم قصد نگه داشتن رحمتی را دارد. استدلال باشگاه این است که اگر با رحمتی قطع همکاری کنند و حسینی هم حاضر به امضای قرارداد نشود، استقلال با بحران بدی مواجه می‌شود و پیدا کردن دروازه‌بان با کیفیت برای تیم بزرگ استقلال کار آسانی نیست. از طرفی اگر حسینی آسوده خاطر شود که رحمتی دیگر جایی در استقلال ندارد، رقم درخواستی‌اش را بالا می‌برد و باشگاه مجبور به پذیرش رقم او خواهد شد.

در گذشته یکبار این اتفاق برای استقلالی‌ها رخ داد و باشگاه قید طالب‌لو را زد و دروازه‌بان جدید جذب نکرد، به این امید که رحمتی با قلعه‌نویی شفاهی توافق کرده اما روزهای آخر نقل و انتقالات رحمتی به پیکان رفت و تمام دروازه‌بان‌های روی بورس لیگ هم تیم خود را انتخاب کرده بودند. قلعه‌نویی که مستاصل مانده بود،از روی ناچاری محسن فروزان را به استقلال آورد که در حد و اندازه‌های این تیم نبود. باشگاه استقلال که یکبار در گذشته از سمت دروازه‌بان آسیب دیده، حاضر به از دست دادن رحمتی نیست و  اصطلاحا نقد را رها نمی‌کند تا با شرط و شروط دنبال حسینی بدود.

با در نظر گرفتن جوانب احتیاط، مسئولان باشگاه استقلال تصمیم نهایی خود برای حفظ رحمتی را گرفته‌اند و با شروط حسینی  موافق نیستند. دروازه‌بان یکی از مهمترین پست‌های فوتبال است. تیمی که رویای قهرمانی دارد،باید حداقل یک دروازه‌بان درجه یک در ترکیبش داشته باشد.

با عضویت در خبرنامه دنیای ورزش از برگزیده خبرها و رویدادها ی مهم با خبر شوید