تو رو خدا عکس من رو با عدد شش منتشرنکنی!

فوتبال ایران

مدرک پرسپولیسی بودن وریا غفوری موجود است

fariborz farhoodi

 

وریا غفوری کاپیتان فعلی استقلال یک پرسپولیسی متعصب بوده است! البته کم نیستند چهره هایی که مدرک مستند درباره تمایل شان به رنگ مخالف در گذشته وجود داشته است. مثلا دایی برای استقلال اردبیل بازی کرده یا فتح الله زاده که در پرسپولیس خوی توپ زدهاست. امیرقلعه نویی قلعه نویی هم نوشتیم عضو شاهین بوده و هنوز خیلی ها از جلسه معروفش با پروین نقل و قول هایی می آورند. رضا عنایتی مهاجم سابق استقلال هم که پرسپولیسی بوده و شاهد در این زمینه زیاد است؛ حداقل همبازی هایش در ابومسلم این را اعتراف کرده اند. آقا رضا با اولین پول قلمبه ای که
درباره مهدی رحمتی گلرسابق و معروف استقلال هم بحث هایی وجود دارد که پرسپولیسی بوده است.
او درحال حاضرروزهای آرامی را درشهرخودرو مشهد سپری می کند.
اما برگردیم به وریا غفوری؛
وریا متولد سال 1366 است و فوتبال آماتور را از سنندج، زادگاهش، آغاز کرد و بعد به پیکان رفت. او در سال 1382 در تست جوانان پیکان به تهران رفت و قبول شد اما به دلیل نداشتن خوابگاه مجبور به بازگشت به سنندج شد، اما چنان مستعد بود که یک سال بعد بدون داشتن هیچ تیمی در تست جوانان تیم ملی قبول شد و در بازهای آسیایی به میدان رفت، همان سال نیز به عضویت باشگاه پاس در مقطع امید و جوانان در آمد، پاسی که آن روزها از تیم‌های خوب لیگ برتر بود.
او در سال 89 به حضورش در پاس پایان داد و به شهرداری تبریز رفت و دو سال بازی کرد، سپس در نفت نوین تهران نیز دو سال بود و در نهایت سال 92 وارد سپاهان اصفهان شد و تا پایان سال 94 در این تیم بود.
پس ازپایان مسابقات، دو باشگاه پرطرفدارپایتخت همزمان با وریا غفوری وارد مذاکره شدند. هم استقلال و هم پرسپولیس این بازیکن کردزبان را می خواستند ولی دل وریا با پرسپولیس بود!
جالب آن که یک روز وریا غفوری به همراه کمال کامیابی نیا دوست صمیمی اش با یک عکاس ورزشی (اسم محفوظ بماند!) قرارعکاسی گذاشته و هردو عدد 6 را به نشانه کری خوانی برای استقلال نشان دادند که عکس آن هم موجود است!
در نهایت وریا در آغاز فصل نقل و انتقالات تابستانی 95-96 با عقد قراردادی دو ساله به تیم استقلال تهران پیوست، تیمی که به گفته خودش تیم محبوب دوران کودکی او بود. او در مصاحبه‌ای گفته که از کودکی عاشق تیم استقلال بوده و از هواداران دو آتیشه استقلال حساب می‌شده طوری که یک بار به خاطر کل کل قرمز و آبی در مدرسه دعوا کرد و سرش شکست!
جالب ترمی شود بدانید وریا غفوری بعد ازاین قرارداد بارها و بارها با عکاس مورد نظرتماس گرفته و ازاو خواهش کرده است:” تو رو خدا اون عکس رو منتشرنکنی!”
عکاس قصه ما هم این عکس را به امانت نزد خود نگه داشته و...
به هرحال امروز وریا غفوری کاپیتان تیمی شده که درکودکی طرفدارش نبوده است اما این روزها کاپیتان استقلال حسابی محبوب دل هوادران آبی پوشان است، حتی اگر استقلال بازنده دربی باشد این وریا غفوری است که محبوب هواداران است و هواداران از او انتظار دارند برای باشگاه کاری بکند.
وریا غفوری این روزها نماد تمام نداشته‌های استقلالی‌ها در چند سال اخیر است. یک کاپیتان تمام عیار استقلالی که ضد قدرت است و روی تیم هم تعصبی مثال زدنی دارد. او شبیه ناصر حجازی و منصور پورحیدری اسطوره‌های تکرار نشدنی استقلال است، محکم، شجاع و متعصب چیزی که سال‌ها است هوداران استقلال از داشتنش محروم بودند.
وریا در ماجرای سحر خداوردی، دختری که بعد از خودسوزی به عنوان دختر آبی شناخته شد ظاهرا پیش قدم بود. چیزی که باعث شد تا خبرگزاری فارس دست به ساخت گزارش‌هایی علیه او بزند.
وریا حالا بار دیگر به نماد هواداران استقلال تبدیل شده است، یک کاپیتان ناراضی که مقصران را به هواداران معرفی می‌کند. او بعد از دربی تنها کسی بود که به میان خبرنگاران آمد و خطاب به هواداران هم گفت که خودشان می‌دانند چه کسی مقصر است، همان کسی که تیم را بست و رفت.
مخاطب وریا اینجا علی خطیر، معاون ورزشی سابق استقلال بود که استراماچونی را به ایران آورد و به گفته وریا 10 بازیکن را از باشگاه دور کرد. خطیر هم جواب او را داد و گفت وریا بود که خواهان خروج مهدی رحمتی از تیم بود و حالا هم در تیم باند تشکیل داده.
برنده این دعوا از پیش مشخص بود، هواداران حتما طرف وریا را می‌گیرند، کسی که در برابر حق خوری و ضعیف کردن استقلال ایستاده و سرش را جلوی هیچ کس خم نمی‌کند، آن‌ها سایه ناصر حجازی را می‌بینند که به استقلال برگشته و روی پیراهن تیم تعصب دارد.

 

 

با عضویت در خبرنامه دنیای ورزش از برگزیده خبرها و رویدادها ی مهم با خبر شوید