مهدی طارمی استقلالی دوآتشه ای که پیراهن پرسپولیس را پوشید!

فوتبال ایران

درحکایت دفاع وسطی که بهترین مهاجم ایران شد
RASA TRADING logistics instagram
 
مجتبی محرمی نماد تعصب و غیرت نزد پرسپولیسی هاست. مدافعی که هنوز هم هواداران قرمز دراستادیوم ازاو یاد می کنند درحالی که درنوجوانی و جوانی یک استقلالی یا به قول خودش یک تاجی دو آتشه بود!
جلال نصیری دوست صمیمی علی پروین و بچه محل مجتبی محرمی اما او را سرتمرینات پرسپولیس برد و اجازه نداد استقلالی شود!
این درحالی بود که آقا جلال پیش ترامیرقلعه نویی را که شاهینی و متمایل به استقلال بود را هم به علی پروین معرفی کرده بود که سلطان قبول نکرد و مدعی شد جنگنده نیست تا ژنرال استقلالی شود!
آقا کریم یک استقلالی بوده است. لطفا تعجب نکنید! مدرکش هم موجود است. فقط لازم است این چند جمله را از علیرضا اکبرپور بخوانید: «اهل دروغ نیستم. آقا کریم استقلالی دو آتیشه بود و من و او سر این ماجرا کری داشتیم!» اکبرپور با این حرف خودش را هم لو می دهد. او که سال ها پیراهن استقلال را پوشیده، می گوید: «من آن موقع پرسپولیسی دو آتیشه بودم و بدجور کری خوانی می کردیم. از دست قضا بعدها من استقلالی شدم و کریم پرسپولیسی!»
اما شاید موردی که برای شما هم جالب باشد مهدی طارمی است. مهاجمی که 2 فصل پی درپی با پرسپولیس آقای گل ایران شد درحالی که درکودکی و نوجوانی استقلالی تیر بوده است!
او یک خواهر و یک برادر دارد، بزرگ شده محله ای بنام شغاب در بوشهر است.
پدرش، علیشاه طارمی یک دفاع وسط بود. دفاع وسطی که هم دوره هایش از بازی های خوب او تعریف و تمجید می کنند. بدون شک فوتبالیست بودن پدر در اینکه او وارد فوتبال شود و در این مسیر قرار بگیرد بی تاثیر نبود. در آن سال هایی که هم سن و سال های او در محله شغاب، سوار بر لنج می شدند و به صیادی می رفتند، مهدی طارمی در هوای گرم و شرجی بوشهر و در زمین های خاکی، فوتبال تمرین می کرد.
او فوتبال اش را از شش سالگی زیر نظر پدر در مدرسه فوتبال صدا و سیما شروع کرد، اما بصورت حرفه ای فوتبال را از جوانان برق بوشهر در سن ۱۰ سالگی شروع کرد و ابتدا دفاع وسط بود!
بعد از چندین سال حضور در جوانان چند تیم باشگاهی بالاخره به تیم ایرانجوان بوشهر دعوت شد و یک سال بعد به بزرگسالان این تیم رفت، در سال ۸۹ بصورت قرضی به شاهین بوشهر پیوست، دو سال بعد دوباره به ایران جوان برگشت و تا سال ۹۳ در این تیم حضور داشت و بازی های درخشانی را انجام داد اما در نهایت این تیم نتوانست به لیگ برتر صعود کند.
در زمان حضور علی دایی در پرسپولیس در سال ۹۳ دو نفر از مشاوران و نزدیکان دایی مجموعه ای ۲۰ نفری از بازیکنان مورد نظرشان در لیگ یک و حتی لیگ ۲ را به دایی معرفی کردند که یکی از آنها طارمی بود، دایی نیز از مشاورانش خواست بازی های او را زیر نظر بگیرند و مذاکره با خود بازیکن هم به پایان فصل موکول شد.
ظهر سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ طارمی به همراه وکیلش به دفتر باشگاه پرسپولیس رفت، دایی و رحیمی حرفهایشان را زدند و جالب اینکه حرفی از پول به میان نیامد، طارمی قرارداد دوساله اش را سفید بست و نوشتن مبلغ را به خود دایی و علیرضا رحیمی سپرد و به قول معروف به آنها دست یا علی داد درحالی که یک استقلالی تمام عیاربود!
خبر عقد قرارداد طارمی که در رسانه ها پیچید تلفن او به طرز کلافه کننده ای زنگ خورد.
مسعود پالیزدان مربی سابق او در شاهین که مدتی را در سپاهان دستیار قلعه نویی بوده با وی تماس گرفت و گفت:” امیر خان تو را می خواهد!” این تماس ها کلافه کننده در نهایت او را برای جلسه ای با دوستان قلعه نویی در کافی شاپ راضی می کند او در پاسخ به پیشنهاد مالی استقلال این چنین جواب می دهد :
“از اعتماد آقای قلعه نویی ممنونم و او مربی بزرگی است، استقلال هم تیم بزرگی است اما من پرسپولیسی هستم و دست یا علی که با دایی و رحیمی داده ام را با یک میلیارد تومان هم عوض نمی کنم فسخ قرارداد با این تیم کاری ضد اخلاقی است و من چنین کاری نخواهم کرد!”
پدرش علیشاه، خواهر و بردارش جملگی استقلال بودند اما پس ازپیوستن مهدی به پرسپولیس آنها نیز طرفداررنگ قرمز شدند.

 

با عضویت در خبرنامه دنیای ورزش از برگزیده خبرها و رویدادها ی مهم با خبر شوید