اشکان دژاگه از پروازهای داخلی ایران می ترسد!

فوتبال ایران

اشکان دژاگه از پروازهای داخلی ایران می ترسد!

Damienschoice instagram

 

لابد شنیده اید اشکان دژاگه که هنگام گرم کردن قبل از ورود به زمین در دیدار ایران و کامبوج دچار آسیب دیدگی شد و از ترکیب تیم ملی نیز بیرون رفت، مشخص شد که دیدار با بحرین را نیز از دست داد.

از این رو دژاگه تصمیم گرفت که با هماهنگی کادر فنی تیم ملی به بحرین سفر نکند و به بهبودی خود بپردازد. همچنین دژاگه با کسب اجازه از مصطفی دنیزلی و موافقت باشگاه تراکتور برای درمان مصدومیتش به آلمان رفت تا روند درمانی اش را در این کشور پی بگیرد.
هنوز اطلاعات دقیقی درباره میزان مصدومیت دژاگه و زمان بازگشت او به تمرینات تراکتور در دست نیست و باید دید طی روزهای آینده چه اتفاقاتی درباره او رخ می دهد؟!
در همین ارتباط شنیدیم مشکل اشکان دژاگه خیلی هم جدی نیست! او حتی می توانست درمانش را در ایران پیگیری کند اما آنچه او را به آلمان فرستاد ترس از هواپیماست!
لطفا اشتباه نکنید! او از هواپیماهای خارجی نمی ترسد بلکه به شدت از پرواز های داخلی و هواپیماهای فرسوده کشورمان (به دلیل تحریم ها) واهمه دارد.
همه ملی پوشان، بازیکنان تراکتورسازی و دوستان صمیمی اشکان می دانند او چقدر در پروازهای داخلی می ترسد و عرق می ریزد.
این موضوع حتی هنگام سفرهای تراکتورسازی به شهرهای دیگر و بازگشت به تبریز اسباب شوخی و خنده سایر بازیکنان این تیم هم شده است.
بنابراین او دوست دارد تا جایی که می شود و امکان دارد مصدومیت خود را کش بدهد!
البته اشکان دژاگه تنها فوتبالیست معروف ایرانی نیست که از پرواز های داخلی کشورمان می ترسد.
علی کریمی که یک لقب جالب در آسیا داشت و همه او را جادوگر صدا می‌زدند از وقتی به تیم تراکتورسازی تبریز رفت، لقب جدیدی به نام کاپرفیلد پیدا کرد. کریمی سعی می‌کرد هرگز سوار هواپیما نشود و معمولا با اتومبیل بی.ام.و خودش، جاده‌های ایران را طی می کرد!
اما از او جالب تر علی پروین است.
علی پروین مقلب به سلطان فوتبال ایران که این روزها خانه‌نشین شده، یک فوبیای عجیب دارد. پروین به جای پرواز، از هواپیما می‌ترسد! او قصه ترس از هواپیما را برای ما این‌طور تعریف می‌کند: «این همه آدم روی زمین هستند که اخلاق‌های خوب و بد دارند. من هم از هواپیما می‌ترسم. وقتی در آسمان یک هواپیما می‌بینم وحشت می‌کنم. در تمام عمرم، سعی کردم زیاد سوار هواپیما نشوم. آخر چطور ممکن است وسیله به این بزرگی برود در دل آسمان و نیفتد؟
او خاطره‌ای را از آخرین سفرش با هواپیما تعریف می‌کند: برای حضور در کنفدراسیون فوتبال آسیا دعوت شده بودم. می‌خواستند از من و چند نفر دیگر تجلیل کنند. مجبور بودم سوار هواپیما شوم. همین که به فرودگاه امام خمینی(ره) نزدیک شدیم، ترسم شروع شد. بالاخره با خودم صحبت کردم که چیزی نیست و ادامه بده. کارهای مرسوم را انجام دادم و سوار اتوبوس ترانسفر شدیم تا به سمت هواپیما برویم. پای هواپیما که رسیدیم و عظمت هواپیما را که دیدم، دوباره ترسیدم. اصلا دلم نمی‌خواست سوار شوم، ولی بقیه مسافران را دیدم و گفتم باید بروم. حالم خیلی بد بود. روی صندلی نشستم، چشم‌هایم را بستم و سرم را به پشتی صندلی جلویی چسباندم. همین که موتور هواپیما را روشن کردند، استرسم هزار برابر بیشتر شد. وقتی هواپیما شروع به حرکت کرد، من از ترس، پاهایم را بالا آوردم. سرم گیج می‌رفت، اما مقاومت کردم. مهماندار می‌گفت باید تکیه بدهم اما واقعا نمی‌توانستم. بالاخره پرواز شروع شد و ما از زمین فاصله گرفتیم، اما تا رسیدن به فرودگاه مالزی، صدبار مُردم و زنده شدم!”
باری، شاید از خودتان بپرسید که با این ترس چگونه اشکان دژاگه پس از یک فصل بازی در تراکتورسازی باز هم در ایران ماند؟
دلیل اصلی آن به قرارداد سنگین و ۱۰ میلیارد تومانی اشکان دژاگه با تیم تبریز برمی گردد.
کاپیتان تیم ملی کشورمان از هواپیماهای ایرانی می ترسد اما از پولش...؟!
نکته؛ مالک تیم تراکتورسازی صاحب هواپیمایی “آتا”ست که در اغلب بازی ها، اعضای تیم را با سفر چارتر به این شهر و آن شهر می برد اما ظاهرا اشکان به هواپیماهای این شرکت هواپیمایی هم خیلی اعتماد ندارد!

 

با عضویت در خبرنامه دنیای ورزش از برگزیده خبرها و رویدادها ی مهم با خبر شوید