استراماچونی شجاعیان را به نشست خبری برد و خواهان تمدید قراردادش شد

فوتبال ایران

استراماچونی شجاعیان را به نشست خبری برد و خواهان تمدید قراردادش شد

fariborz farhoodi

 

هیچ خبرنگاری باور نمی کرد سرمربی خارجی استقلال چنین حرکت ارزشمندی انجام دهد.
خود داریوش شجاعیان هم فکرش را نمی کرد یک هفته پس از پارگی رباط صلیبی، استراماچونی از او دعوت کند که همراهش به کنفرانس خبری بعد از بازی با پارس جنوبی جم برود اما...
داریوش شجاعیان که همراه با سیاوش یزدانی به استادیوم آزادی رفته بود تا مسابقه تیمش استقلال را از نزدیک تماشا کند خودش سورپرایز شد.
داریوش شجاعیان به رختکن استقلال رفت که به همبازیانش بابت برد مقابل پارس جنوبی جم تبریک بگوید اما ناگهان با دستور سرمربی ایتالیایی مواجه شد:
“ داریوش! آماده باش با هم برویم کنفرانس خبری ...”
هافبک تکنیکی و مصدوم استقلال آمادگی لازم را نداشت اما یک گرمکن از تدارکات تیم گرفت، پوشید و به نشست خبری رفت و گفت:
“ از سرمربی تیم واقعا متشکر هستم. در این یک هفته که این اتفاق رخ داد، با پیام‌های خود به من روحیه داد و با این کار خود نشان داد که چه مرد بزرگ و قابل احترامی است. همه ما باید برای این مرد جان دهیم زیرا او نشانه های یک آدم با شخصیت و با ابهت را دارد. در این 5 هفته نشان دادیم که ااستقلال چطور از روی زمین بلند می شود.
او افزود: قسمت نشد در ادامه فصل به او کمک کنم اما امیدوارم بچه ها به او کمک کنند.
شجاعیان درباره حمایت هواداران در روزهای گذشته و در ورزشگاه هم صحبت کرد و گفت: چند مرتبه از هواداران تشکر کردم و باز هم تشکر می‌کنم. آن‌ها برای من سنگ تمام گذاشتند و امیدوارم لایق این باشم که بعد از مصدومیت پیراهن استقلال را تن کنم. امثال شجاعیان با این هواداران زنده هستند و اگر هواداران نباشد، کسی ما را نمی شناسند. امیدوارم آنها تا پایان پشت تیم باشند زیرا می شود به این تیم امیدوار بود. همانطور که سرمربی گفت، ما در دفاع خوب هستیم و 3 بازی گل نخوردیم و امیدوارم در پایان فصل هدیه خوبی به هواداران بدهیم.”
استراماچونی هم در خصوص این کار ارزشمند خود توضیح داد:
“ شخصا از داریوش شجاعیان درخواست کردم در نشست خبری حاضر شود تا به او انرژی بدهیم و از طرف همه بازیکنان، کادرفنی و بقیه اعضا این کار را انجام دهم. شاید شما ندانید که شجاعیان چه شرایط سختی دارد اما من این را درک می‌کنم. رختکن استقلال همیشه در کنار داریوش است. نه به دلیل موضوعات فنی بلکه به دلیل شخصیت خوب این بازیکن در کنار او هستیم. شجاعیان توقع نداشت من او را دعوت کنم و به همین دلیل به موهای خود نرسیده است!”
آندره آ استراماچونی به این هم بسنده نکرد و از مدیران باشگاه استقلال خواست که قرارداد داریوش شجاعیان مصدوم را تمدید کنند.
درخواستی که هنوز جوابی به آن داده نشده است!
شنیده ها حکایت از آن دارد که داریوش شجاعیان به دلیل مصدومیت پارگی رباط صلیبی از لیست بازیکنان استقلال در فصل جاری کنار گذاشته می شد. این امری طبیعی است زیرا این هافبک شیرازی قادر نیست تا پایان فصل برای تیمش بازی کند. بنابراین باید از لیست استقلال کنار گذاشته شود که بازیکن جدیدی جایگزین او شود.
اما پرسش اساسی اینجاست؛
آیا داریوش شجاعیان در کوچه و خیابان مصدوم شده است یا در بازی رسمی استقلال؟
جواب روشن است. مدیران باشگاه استقلال حداقل از سرمربی خود بیاموزند و قرارداد این بازیکن مصدوم را تمدید کنند.
مدیرانی که نمی توانند ادعا کنند از سرمربی سابق اینترمیلان حرفه ای تر هستند!
تمدید قرارداد داریوش شجاعیان می تواند مرهمی بر درد بزرگ این هافبک استقلالی باشد. البته باید دید نظر امیرحسین فتحی و دوستان چیست؟!

 

با عضویت در خبرنامه دنیای ورزش از برگزیده خبرها و رویدادها ی مهم با خبر شوید