نامه محرمانه باشگاه استقلال به سازمان لیگ و فدراسیون در آستانه بازی با تراکتورسازی

فوتبال ایران

نامه محرمانه باشگاه استقلال به سازمان لیگ و فدراسیون در آستانه بازی با تراکتورسازی:

امنیت وریا غفوری را تضمین کنید تا به تبریز بیاییم

Farzad Farhoodi 03 wb site copy

 

خبر دار شدیم باشگاه استقلال تهران نامه ای محرمانه برای سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال ارسال کرده است.
شنیدیم استقلالی ها در این نامه از سازمان لیگ و فدراسیون خواسته اند اول امنیت وریا غفوری را در تبریز و استادیوم یادگار امام تضمین کنند تا بعد آنها برای بازی با تراکتورسازی به این شهر سفر کنند!
اخیرا در یکی از کانال های مربوط به هواداران تراکتورسازی تبریز استوری جعلی از وریا غفوری بازیکن استقلال منتشر شد که منجر به تهدید این بازیکن از جانب طرفداران تبریزی برای بازی روز جمعه استقلال و تراکتورسازی شد.
گفته شده که وریا غفوری بازیکن استقلال با انتشار یک استوری به حمله ترکیه به کردها اعتراض کرده و مطلب تندی نیز علیه ترک ها نوشته است .
استقلال جمعه هفته جاری جدال فوق العاده مهمی مقابل تراکتور در تبریز پیش روی خودش دارد. مسابقه ای که در زمره دیدارهای ۶ امتیازی برای هر دو تیم محسوب می شود و برنده آن می تواند شرایط به مراتب بهتری در جدول پیدا کند. مسابقه های استقلال و تراکتور طی یک دهه اخیر همواره پرحاشیه بوده و این حواشی در تبریز البته پررنگ تر بوده است به نحوی که گاهی اوقات حتی کار به کتک کاری بازیکنان نیز کشیده شده است.
در این میان، مسابقه این هفته حساسیت و جذابیتی دو چندان پیدا کرده است. جدا از حضور انبوه نفرات صاحب نام و خارجی بودن سرمربیان هر دو تیم، داستان تهدید شدن وریا غفوری توسط عده ای معدود نیز مزید بر علت شده تا بر دامنه حواشی افزوده شود.
این افراد کاپیتان استقلال را تهدید کرده اند در جریان بازی جمعه فضای ورزشگاه را علیه او می کنند ( از قبل از آغاز مسابقه تا پایان کار ) البته بر اساس ادعای خود در فضای مجازی کاری می کنند که غفوری تمرکز لازم را نداشته باشد. ماجرای فوق عملا رسانه ای شده و به گوش بازیکنان استقلال هم رسیده است.
روی همین اصل آنها در تمرینات اخیر تأکید داشتند که به هیچ عنوان نباید قضیه را شوخی تلقی کرد و اجازه داد تا کار از کار بگذرد چون غفوری جدا از این که یکی از بازیکنان استقلال است، کاپیتان آنها هم محسوب می شود و توهین به کاپیتان یعنی دهن کجی به کل مجموعه آبی. چند نفر از بازیکنان استقلال پنج شنبه تأکید داشتند اگر از ابتدای مسابقه یا حتی هنگام گرم کردن، فحاشی علیه وریا غفوری آغاز شود آنها به نشانه اعتراض اصلا نباید وارد زمین شوند! طرحی که البته بعید است به مرحله اجرا دربیاید ولی در عین حال قطعاً استقلالی ها در جلسه هماهنگی قبل از بازی با عوامل برگزاری مسابقه اتمام حجت می کنند.
وریا غفوری در خصوص پستی که علیه او در مورد جنگ ترک ها و کردها گذاشته شده است گفت: “ من اصلا دنبال بحث سیاسی نیستم بلکه صحبت من در خصوص آوارگی و کشته شدن کودکان است و نباید چنین اتفاقی در دنیا رخ دهد. من به ترک زبانها احترام می گذارم و اعتقاد دارم کسی که این پست را گذاشته اصلا اذری زبان نبوده است.
افرادی که این پیام را منتشر کرده‌اند قطعا متوجه منظورم نشده‌اند. بحث من انسانیت است نه کرد و ترک. زندگی افراد بسیاری تحت الشعاع جنگ قرار گرفته و آواره شده‌اند. مطمئنا این فرد ترک آذربایجان و تبریز نبوده است.”
البته باشگاه استقلال تهران نیز به این بسنده نکرده و با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که غفوری هرگز چنین استوری را منتشر نکرده است و از نهادهای فوتبالی استان آذربایجان شرقی هم خواست بر این بازی نظارت ویژه داشته باشند:
“ متاسفانه عده‌ای در شبکه‌های اجتماعی با انتشار اخبار و تصاویر جعلی و نسبت دادن آن به وریا غفوری کاپیتان تیم استقلال، درتلاش هستند تا بازی بزرگ روز جمعه در تبریز را تحت تاثیر مسائل غیرورزشی قرار دهند.
باشگاه استقلال ضمن تکذیب تمامی این اظهارات و تصاویر به اطلاع می‌رساند که از طریق پلیس فتا و نهادهای نظارتی علیه این پلشتی‌ها اقدام خواهد کرد.
همچنین از مسؤولان برگزاری این مسابقه؛ هیات فوتبال استان آذربایجان‌ شرقى، باشگاه میزبان، سازمان لیگ، فدراسیون فوتبال و سایر نهادها و سازمان‌های مسؤول انتظار می‌رود که نسبت به این شیطنت‌ها و شناسایی عوامل، اقدام لازم و فوری را انجام دهند.”
از اردوی استقلالی ها خبر می رسد که آندره آ استراماچونی از حواشی به وجود آمده و بر هم خوردن تمرکز کاپیتانش به شدت شاکی و دلخور است.
سرمربی ایتالیایی به خود وریا غفوری هم تذکر داده است که این اتفاقات و حواشی را فراموش کرده و تمام تمرکز خودش را روی بازی بگذارد.

 

با عضویت در خبرنامه دنیای ورزش از برگزیده خبرها و رویدادها ی مهم با خبر شوید