استراماچونی: نمی‌خواهیم اشتباهات گذشته تکرار شود/ پروین اسطوره ایران است، از او ممنونم

فوتبال ایران

سرمربی تیم فوتبال استقلال تأکید کرد، این تیم با تغییر ذهنیت خود به دنبال پیشرفت است و نمی‌خواهد اشتباهات گذشته‌اش را تکرار کند.

 

fariborz farhoodi

آندره‌آ استراماچونی در حاشیه تمرین امروز (یکشنبه) تیم فوتبال استقلال در مورد شرایط این تیم بعد از برد شش امتیازی مقابل تراکتور، اظهار داشت: پیروزی خیلی مهمی را به دست آوردیم، آنهم به خاطر اینکه با ذهنیتی خوب در تبریز بازی کردیم، ولی بازی بعد ما هم مقابل یک تیم سرسخت خواهد بود. با توجه به دیدگاهی که مردم در ابتدای فصل داشتند فکر می‌کنم صنعت نفت (حریف بعدی استقلال) همه را سورپرایز کرده است. آنها فوتبال خوبی بازی می‌کنند و شخصیت تیمی خوبی دارند و تنها راهی که می‌توانیم نتیجه بگیریم این است که صد درصد توان‌مان را بگذاریم.

وی در مورد اینکه هواداران نگران هستند بازیکنان استقلال بعد از بردهای پیاپی مغرور شده باشند، گفت: این دقیقاً چیزی است که من گفتم. ما شب بازی با تراکتور خوشحال بودیم، ولی باید از فردای آن روز آماده پیروزی در بازی بعد باشیم. ما هنوز کار خاصی نکردیم و به نظرم این مهمترین کار ما از زمانی است که من اینجا (استقلال) هستم.

استراماچونی ادامه داد: ما نسبت به اول فصل ذهنیت‌مان را تغییر دادیم و کم کم در حال پیشرفت هستیم. مسیر طلانی داریم و باید پیشرفت کنیم و نمی‌خواهیم اشتباهات گذشته تکرار شود.

سرمربی تیم فوتبال استقلال در پاسخ به این پرسش که آیا از وضعیت مهاجمان تیمش رضایت دارد یا خیر و همچنین عملکرد شیخ دیاباته در بازی با تراکتور، عنوان کرد: متأسفانه دیاباته آسان‌ترین فرصت را در این بازی از دست داد، ولی مظاهری هم عکس‌العمل خیلی خوبی از خود نشان داد. همانطور که گفتم ما با سه مهاجم بازی می‌کنیم و برای این روش بازیکن به اندازه کافی نداریم. در ابتدای فصل یک مشکلاتی داشتیم. الان هم با نبود داریوش شجاعیان و محسن کریمی امیدواریم مشکلات زیادی تا آخر فصل نداشته باشیم، چون خیلی سخت است با این شرایط و سیستمی که ما کار می‌کنیم.

استراماچونی در واکنش به طرح این موضوع که همچنان مشکلاتی در خط دفاع استقلال دیده می‌شود، گفت: بله، این مشکل وجود دارد و ما در حال کار روی این مسئله هستیم. راهکارهایی هم داریم که بین خودمان می‌ماند.

«علی پروین اسطوره باشگاه پرسپولیس در صحبت‌های خود از شما تمجید کرده است.»، وی درباره طرح این مسئله گفت: من به تمام اسطوره‌ها احترام می‌گذارم، ولی ایشان علاوه بر اسطوره پرسپولیس، اسطوره ایران هم هستند. ممنون او هستم. ما در مسیری که حرکت می‌کنیم قطعاً از ما تعریف خواهد شد و نقد هم خواهیم شنید، اما نباید این صحبت‌ها روی ما تأثیر زیادی بگذارد.

با عضویت در خبرنامه دنیای ورزش از برگزیده خبرها و رویدادها ی مهم با خبر شوید