ادعای کی روش در مورد دروازه بان اول استقلال: حسینی گلر بزرگی نمی شود!

فوتبال ایران

ادعای کی روش در مورد دروازه بان اول استقلال: حسینی گلر بزرگی نمی شود!

Damienschoice instagram

 

به گواه دوست و دشمن (!) استقلال برای لیگ نوزدهم تیم خوبی را تدارک دیده است. تیمی که توانسته است تراکتور هولناک را در خانه اش چهارتایی و نفت آبادان را پنج تایی کند!
حالا خیلی ها معتقدند استقلال با استراماچونی در فصل جدید تیم مرموزی به‌شمار می‌رود از این جهت که هنوز به‌طور واقعی و رسمی مقابل هواداران و رسانه‌ها این تیم رونمایی نشده و در دیدارهای آتی رقبایش را از دم تیغ خواهد گذراند.
با همه این توصیفات اما هنوز یک جاهایی برای این تیم می‌لنگد که شاید از مهم‌ترین آنها بتوان به درون دروازه استقلال اشاره کرد؛ جایی که با جدا شدن سیدمهدی رحمتی حالا یک عقاب از آشیانه آبی‌ها پر کشیده و فعلا این آشیانه با یک عقاب در قفس خود پیش می‌رود. استقلال بعد از رحمتی فعلا فقط با سیدحسین حسینی به کار ادامه می‌دهد و یکی از بزرگ‌ترین ابهامات برای ترکیب این تیم این خواهد بود که اگر روزی سید حسین حسینی مصدوم یا محروم شد تکلیف چیست؟
طی هفته های گذشته حسینی آمادگی نسبتا خوبی در از خود به نمایش گذاشته تا جایی که سرمربی استقلال از عملکرد او ابراز رضایت کرده و به‌نوعی خیالش نیز برای فصل جدید در قفس توری راحت است اما با این وجود بسیاری از پیشکسوتان استقلال طی روزهای اخیر از باب نگرانی انتقادهایی را در این خصوص مطرح کرده‌اند که ازجمله آنها می‌توان به آن اشاره کرد که حسینی در استقلال تنهاست و اگر گلری هم‌سطح وی در آینده‌ای نزدیک به این تیم نپیوندد قطعا این موضوع در ادامه موجب افت کیفی حسینی شده و این تیم دوچندان نسبت به گذشته ضرر خواهد کرد.
برخی نیز اعتقاد دارند به همین دلیل خاص سید حسین نسبت به فصل گذشته نزول کرده است!
درواقع انتقادی درست که طی سالیان زیاد در فوتبال دنیا مطرح می‌شود: «اگر گلر دوم مطمئنی در یک تیم نباشد، این موضوع گلر اول را هم خراب کرده و به‌مرور روی کیفیت او تاثیر مخربی ایفا خواهد کرد.»
در حال حاضر گلر دوم استقلال کیست؟
حسین پورحمیدی که فصل گذشته در استقلال خوزستان حضور داشت! او قبل از شروع لیگ نوزدهم با گل گهر سیرجان قرارداد امضا کرد اما دیروز قراردادش را با این تیم فسخ کرد. پورحمیدی دروازه بان دوم استقلال در لیگ نوزدهم خواهد بود.
پورحمیدی نخستین قرارداد حرفه‌ای خود را در سال ۱۳۹۵ با تیم استقلال خوزستان بست و ۲ سال به عنوان گلر ذخیره این تیم فعالیت کرد اما با شروع فصل ۹۸-۱۳۹۷ وی دروازه‌بان اصلی این تیم شد و نخستین بازی رسمی‌اش برای این استقلال خوزستان را نیز در هفته نخست همان فصل مقابل ماشین‌سازی تبریز انجام داد.
آیا پورحمیدی می تواند رقیبی جدی همچون سید مهدی رحمتی برای سید حسین حسینی باشد؟
سید حسین حسینی گلر مستعدی است اما به شدت احساسی است و رفتار پخته ای ندارد. علی خطیر معاون سابق باشگاه استقلال لو داد که جدایی سید مهدی رحمتی شرط اصلی سید حسین حسینی برای ماندن بود!
گلری که رکورددار کلین شیت در لیگ برتر بود ولی امسال هم رقیبش رفت و هم رکوردش توسط پیام نیازمند دروازه بان سپاهان اصفهان را شکست.
سید حسین حسینی در بهترین روزهای دروازه بانی اش و در آستانه جام جهانی ۲۰۱۸ از لیست مسافران روسیه توسط کی روش خط خورد.
کارلوس کی روش در مورد سید حسین حسینی همیشه در جمع خصوصی و دوستان خبرنگارش یک جمله را تکرار می کرد:” حسینی گلر بزرگی نمی شود چون او به شدت احساسی است و همین طور بلد نیست سر مدافعان خود داد بزند و آنها را جمع و جور کند.”

 

 

با عضویت در خبرنامه دنیای ورزش از برگزیده خبرها و رویدادها ی مهم با خبر شوید