علــــیپور زیــــر پیــــــراهن اصـــلی “ببخشیــــد” نوشـــــته بــود!

فوتبال ایران

علــــیپور زیــــر پیــــــراهن اصـــلی “ببخشیــــد” نوشـــــته بــود!

fariborz farhoodi

 

پرسپولیس تهران در دیدار حساس و نفسگیر موفق شد با نتیجه یک بر صفر تیم فولاد خوزستان را شکست داده و با پیروزی اهواز را ترک کنند.
در این بازی، گابریل کالدرون بعد از 7 بازی سید جلال حسینی را در ترکیب اصلی قرار داده بود تا پرسپولسی ها کاپیتان خود را از ابتدا کنار خود داشته باشند. بازی در شرایطی آغاز شد که پرسپولیس بازی را هجومی آغاز کرد. در دقیقه 8 توپ ارسالی از میانه زمین و ضربه سر وحید امیری با اشتباه عجیب روح‌الله سیف‌اللهی در دفع توپ همراه شد و توپ به دست او برخورد کرد تا اشکان خورشیدی داور مسابقه اعلام هند و پنالتی کند. همان طور که سرمربی آرژانتینی پرسپولیس وعده داده بود را علی علیپور نزد و مهدی ترابی که پشت پنالتی قرار گرفته بود، ضربه اش را برخلاف جهت شهاب گردان که به سمت راست دروازه شیرجه رفته بود، زد و توپ بعد از اصابت به تیرک عمودی دروازه تبدیل به گل شود.
یکی از سوژه های این دیدار علی علیپور بود.
علی علیپور بعد از ضربه‌ای که هدر داد در فضای مجازی انتقادات زیادی را به جان خرید که برخی از این انتقادات هم بی‌رحمانه بود. به این خاطر که علی علیپور روزهای خوبی را برای تیم ساخته است و آن همه روزهای خوب ارزش پاک کردن روز بد در بازی با ماشین‌سازی را دارد اما خیلی ها اعتقاد داشتند نیت این بازیکن از زدن ضربه چیپ تنها رسیدن به گل نبوده است. او باید این کار را تمرین می کرد و از همه مهمتر این کار را در دقیقه ۹۰ انجام نمی داد آن هم در حالی که نتیجه بازی بدون گل پیش می‌رفت. بر همین اساس کالدرون تصمیم گرفت دیگر به علی علیپور پنالتی ندهد و این وظیفه را به مهدی ترابی سپرد.
مهدی ترابی هم بعد از این بازی در جمع خبر نگاران لو داد که با کاری که همبازی اش کرد چیپ زدن در تیم ممنوع شده است. البته پنالتی چیپ علی علیپور بهانه خوبی شد که از این پس هیچ بازیکنی که خود را در این موقعیت قرار ندهد.
در همین راستا خبر رسید علی علیپور عزم خود را جزم کرده است با گلزنی مقابل فولاد خوزستان جبران مافات کند.
همچین شنیدیم در دیدار با فولاد خوزستان او زیر پیراهن اصلی پرسپولیس پیراهنی پوشیده بوده که روی آن عبارت “ ببخشید” خودنمایی می کرده است هرچند مهاجم قائم شهری فرصتی برلی این عذرخواهی رسمی از هواداران پیدا نکرد و نتوانست دروازه شهاب گردان را باز کند.
البته علی علیپور پس از بازی با ماشین سازی تبریز با نوشتن و انتشار متنی از طرفداران پرسپولیس عذرخواهی کرده بود.
مرتضی فنونی زاده پیشکسوت پرسپولیس درمورد علی علیپور می گوید:
علی علیپور همین الان هم با ۴۷ گل زده بهترین گلزن پرسپولیس در همه ادوار لیگ برتر است و حساب او از امثال مهدی طارمی جداست.
او ادامه می دهد: مهدی طارمی که خودش باعث و بانی بسته شدن ۲ پنجره نقل و انتقالاتی پرسپولیس بود در بدترین شرایط تیم را تنها گذاشت و به قطر رفت. اما علی علیپور ماندند و با مصدومیت جنگیدند تا پرسپولیس را قهرمان ایران و نایب قهرمان آسیا کنند. نباید به علی حمله می شد.
فنونی زاده در پایان می گوید: علی علیپور هم می توانست به پیشنهاد خوب قطری ها جواب مثبت بدهد و دو سال پیش از پرسپولیس جدا شود اما ماند و به قهرمانی تیم کمک کرد. حالا وظیفه من و همه پرسپولیسی هاست به علیپور کمک کنیم دوباره به اوج برگردد. این به نفع تیم پرسپولیس است.

 

با عضویت در خبرنامه دنیای ورزش از برگزیده خبرها و رویدادها ی مهم با خبر شوید