فیکس شدن سید جلال پیشنهاد افشین بود!

فوتبال ایران

فیکس شدن سید جلال پیشنهاد افشین بود!

basharsite

 “همان طور که در ابتدای لیگ گفتم دفاع وسط های ما سطح بالا هستند و مطمئنا یک نفر از این 3 نفر بیرون می مانند. ابتدا کنعانی زادگان و بعد سید جلال و حالا شجاع بیرون ماندند. به سید جلال تبریک می گویم که بعد از مدت ها بازی نکردن نشان داد که نمونه و الگوست. او همیشه به تصمیم مربی احترام گذاشته و چه در زمین و خارج از زمین به تیم کمک می کند.”

این جملات پس از پایان دیدارپرسپولیس و فولاد خوزستان بر زبان گابریل کالدرون جاری شد.
دیداری که با تک گل مهدی ترابی که از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند به سود پرسپولیس به پایان رسید. تیم پرسپولیس با این برد 19 امتیازی شد و به رده دوم جدول صعود کرد. فولاد هم با همان 16 امتیاز در رده ششم باقی ماند.
نزدیک به ۳۰ هزار نفر این دیدار را در فولاد آره نا تماشا کردند که هواداران پرسپولیس راضی و خشنود راهی خانه کاشانه خود شدند.
هر چند تک گل سه امتیازی پرسپولیس را مهدی ترابی به ثمر رساند اما پررنگ ترین نقش را در برد پرسپولیس به گواه کارشناسان سید جلال حسینی داشت.
سیدجلال حسینی مطابق پیش بینی ها بعد از هشت مسابقه بار دیگر به ترکیب اصلی برگشت و کالدرون به او اعتماد کرد.
حسینی بعد از بازی با تراکتور در چارچوب هفته دوم رقابت های لیگ برتر(۶۶ روز قبل) که با شکست پرسپولیس همراه بود، از جمع یازده بازیکن اصلی کنار گذاشته شد و در هفت بازی لیگ و یک دیدار جام حذفی یا اصلا به میدان نرفت یا فقط چند دقیقه در میدان حاضر شد اما دوباره شاهد حضور این بازیکن در قلب خط دفاعی و در کنار محمدحسین کنعانی زادگان در غیاب شجاع خلیل زاده بودیم.
عملکرد سید جلال در بازی با فولاد خوزستان فوق العاده بود.
سیدجلال پس از ۷ هفته در ترکیب اصلی پرسپولیس قرار گرفت و در سومین کلین شیت تیم اش نقش کلیدی داشت. بر اساس امار یازده، حسینی ۸ نبرد از ۱۲ نبرد هوایی اش را برد و با ۵ دفع توپ بالاترین نمره را از آنالیزورهای پرسپولیس گرفت.
اما پرسش اینجاست؛ چه کسی پیشنهاد داد سید جلال برگردد؟
خود کالدرون به این نتیجه رسید؟ نه!
کریم باقری پیشنهاد داد؟ نه!
خواکین و دستیاران دیگر مرد آرژانتینی از او خواستند؟ نه!
گروه آنالیز پرسپولیس خواست سید جلال فیکس شود؟ نه!
لطفا خودتان را خسته نکنید! جواب این سووال افشین پیروانی است.
مدیر تیم (همان سرپرست خودمان) پرسپولیس که حالا خیلی به گابریل کالدرون نزدیک شده و پیشنهاد داده است از سید جلال حسینی استفاده کند. جالب تر می شود وقتی بدانید کالدرون به پیروانی گفته است:” پرسپولیس در ۲ بازی گذشته با زوج محمد حسین کنعانی زادگان و محمد انصاری در مرکز خط دفاع کلین شیت کرده و گل نخورده است. چرا باید با آوردن سید جلال این ترکیب موفق را به هم بزنم؟!”
شنیدیم افشین پیروانی هم گفته است:” درست که گل نخوردید اما جلوی ماشین سازی در تهران برنده نشدید! سید جلال فقط یک مدافع نیست بلکه لیدر و کاپیتانی است که تیم را به سمت پیروزی هدایت می کند و...”
باری، به هر شکلی که بود گابریل کالدرون راضی شد از سید جلال حسینی در ترکیب اصلی استفاده کند و عجبا پس از پایان این دیدار هم کلی از قدرت رهبری و الگو بودن سید جلال حسینی تعریف کرد.
خاطرتان باشد برانکو نیز در ابتدای حضورش در فوتبال ایران مخالف بازگشت سید جلال حسینی به پرسپولیس بود اما پس از نایب قهرمانی در لیگ پانزدهم تصمیم خود را عوض کرد.
همین تصمیم هم سه قهرمانی متوالی در لیگ برتر را برای پرسپولیس به دنبال داشت.
حال باید منتظر ماند و دید گابریل کالدرون هم در بازی های آینده به نتیجه ای که برانکو رسید، می رسد یا اینکه با پایان محرومیت شجاع خلیل زاده دوباره کاپیتان اول تیمش را روی نیمکت می نشاند؟!

 

 

با عضویت در خبرنامه دنیای ورزش از برگزیده خبرها و رویدادها ی مهم با خبر شوید