پیشنهاد نجومی تراکتورسازی به برانکو:سالی ۲ میلیون یورو دستمزد!

فوتبال ایران

پیشنهاد نجومی تراکتورسازی به برانکو:سالی ۲ میلیون یورو دستمزد!

Farzad Farhoodi 03 wb site copy

 

همانگونه که مستحضرید در یکی از داغ ترین رقابت‌های هفته دهم لیگ برتر، تیم‌های سپاهان و تراکتور از ساعت 15:30 دقیقه روز سه شنبه گذشته در ورزشگاه نقش جهان به مصاف هم رفتند.
جمعیتی بالغ بر 25 هزار نفر در ورزشگاه نقش جهان حضور پیدا کردند تا این بازی را از نزدیک تماشا کنند.
این دیدار در نهایت با 2 گل سجاد شهباززاده و کی‌روش استنلی به سود سپاهان به پایان رسید. با این برد تیم سپاهان 22 امتیازی شد و در صدر جدول باقی ماند. تراکتور هم با همان 17 امتیازی که تا پیش از این بازی داشت به رده چهارم جدول سقوط کرد.
پس از پایان این مسابقه سرمربی ترکیه ای تراکتورسازی ادعای جالبی را مطرح کرد.
مصطفی دنیزلی که نشست خبری او توسط خبرنگاران اصفهانی تحریم شده بود در میکسدزون ورزشگاه نقش جهان در خصوص وضعیت تراکتور اظهار داشت:” دو هفته است که ما روی اشتباهاتمان می‌بازیم. در 30 سالی که مربیگری می‌کنم یک ادعای بزرگ دارم و اینجا می‌گویم که یک ادعا برای تماشاگران تراکتور دارم و آن این است که حتی اگر 5 امتیاز اختلاف داشته باشیم باز هم این فصل را با قهرمانی تمام خواهیم کرد. “
با این وجود شنیدیم این حرف ها و ادعای مصطفی دنیزلی خیلی هم به مذاق زنوزی مالک تراکتورسازی تبریز خوش نیامده است.
مالک باشگاه تراکتور پس از شکست سنگین خانگی در هفته نهم برابر استقلال تهران گفته بود: “بنده، هیأت مدیره و مدیرعامل تراکتور از آقای دنیزلی حمایت می کنیم و ایشان تیم خوبی ساخته است، معتقدم شیرینی فوتبال در برد و باخت بوده و بهترین تیم دنیا هم در چند بازی می بازد.”
اما بعد از شکست تلخ در اصفهان دیگر خبری از حمایت مالک نبود!
شنیدیم زنوزی که پیش از این پیشنهاد همکاری به برانکو ایوانکوویچ داده بود دوباره یاد سرمربی سابق پرسپولیس افتاده است!
حتی شنیدیم مالک تراکتورسازی که از دنیزلی نومید شده از طریق واسطه اش پیشنهادی نجومی به برانکو داده است. بدین صورت که سالیانه ۲ میلیون یورو دستمزد به مربی کروات بدهد!
همچنین زنوزی وعده داده است که در صورت قهرمانی لیگ برتر ۲۰۰ هزار یورو نیز علاوه بر دستمزد سالیانه به برانکو بپردازد.
همچنین قهرمانی آسیا ۴۰۰ هزار یورو برای جانشین برانکو در پی خواهد داشت!
تجربه نشان می دهد که محمدرضا زنوزی حتی رکورد تعویض ۴ سرمربی در یک فصل را هم در کارنامه دارد و این امر بعیدی نیست اما برانکو چه طور؟
مردی که چندی پیش در مصاحبه ای مدعی شد از تراکتورسازی تبریز پیشنهاد داشته اما به خاطر هواداران پرسپولیس قید آن را زده است. آیا امروز که برانکو از الاهلی اخراج شده و بیکار است باز هم پیشنهاد تراکتوری ها را به خاطر طرفداران پرسپولیس رد می کند؟
این بار قضیه کمی فرق می کند!
چند روز پیش محمد حسن انصاری فرد که پیش از این گفته بود جای برانکو و پرسپولیس در فیفا نیست و با او توافق می کنیم، در برنامه تلویزیونی ورزش از نگاه دو حرف های جدیدی زد.
محمدحسن انصاریفرد درباره وضعیت مطالبات برانکو ایوانکوویچ و مذاکره نماینده او با باشگاه پرسپولیس، گفت: بحث برانکو دو راه دارد. یکی اینکه اگر برانکو راغب باشد با یکدیگر توافق کنیم. پیشنهادمان را هم داده ایم و امیدواریم مورد موافقت قرار بگیرد که هنوز جوابی نداده اند.

وی ادامه داد: گزینه دوم این است که برانکو از ما شکایت کند ولی ما هم از ایشان به خاطر فسخ یکطرفه قراردادش شکایت می کنیم. ما مجبوریم شکایت کنیم هرچند که علاقه ای به شکایت نداریم. برانکو افتخارات زیادی برای ما کسب کرده است. از روز اول هم به برانکو گفتیم بیایید با هم تفاهم کنیم.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس یادآور شد: باید مطالبات برانکو را پرداخت کنیم ولی ایشان قراردادش را یکطرفه فسخ کرده است. اگر کار ما به پروسه شکایت برود یکی دو سال طول می کشد که علاقه نداریم و مصرانه دنبال این هستیم رضایت برانکو را برای توافق جلب کنیم.
البته برانکو هم ساکت نماند جواب انصاری فرد را این چنین داد:
“ اگر او این صحبت‌ها را انجام داده حتما دلایلی برای شکایت از من دارد. همان‌طور که خودتان می‌دانید وضعیت پرداخت دستمزد به من اصلا عادی نبود و کاری که با من انجام شد، قانونی نبوده و نیست.عدم پرداخت به‌موقع دستمزد من و مسائلی که در این زمینه رخ داده، به هر حال این شرایط را رقم زده است و فکر می‌کنم فیفا دلایل من را بپذیرد.”

 

با عضویت در خبرنامه دنیای ورزش از برگزیده خبرها و رویدادها ی مهم با خبر شوید