یک اصفهانی در فدراسیون فوتبال: تا زمانی که من باشم اجازه نمی دهم شجاع دعوت شود!

فوتبال ایران

مدافع جنگنده و آماده پرسپولیس تا زمانی که کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی بود، هرگز به اردوها دعوت نشد. او  قبل از جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل مصاحبه‌ای علیه کی‌روش انجام داده بود و امیدی به حضور در تیم ملی در دوران او نداشت.

 

basharsite

با آمدن ویلموتس به نظر می‌رسید دوران جدایی شجاع از تیم ملی تمام شده باشد اما ویلموتس در هیچ یک از اردوهای تیم ملی شجاع را دعوت نکرده است.

این در حالی است که تقریبا همه کارشناسان معتقدند شجاع بهترین مدافع فوتبال ایران در یک سال گذشته بوده است. حتی سیدجلال حسینی که در مراسم انتخاب بهترین‌های فوتبال ایران به عنوان بهترین مدافع انتخاب شد، مدعی بود که این عنوان باید به خلیل‌زاده می‌رسید! با این حال هیچ خبری از حضور او در اردوهای تیم ملی نیست.

دعوت نشدن او در دوران کی‌روش را می‌شد با مشکلات شخصی این دو نفر توجیه کرد اما چرا ویلموتس و دستیارانش او را نمی‌بینند؟ عده‌ای البته معتقدند خشونت و بداخلاقی او در زمین که بارها باعث اخراج و محرومیت او شده و نگرانی از تکرار این رفتارها در بازی‌های تیم ملی دلیل اصلی دعوت نشدن اوست اما ماجرا چیز دیگریست.

۲۵ آبان ماه گذشته هواداران پرسپولیس که اعتقاد داشتند جدایی این بازیکن از سپاهان در دوره محمدرضا ساکت باعث شده تا سرپرست کنونی تیم ملی اکنون مانع از دعوت شجاع خلیل زاده به تیم ملی شود. به همین منظور در تمرین آن روز پرسپولیس روی سکوها، هواداران این تیم با تشویق شجاع خلیل زاده به شدت علیه ساکت شعار دادند و خواهان دعوت ستاره خط دفاعی تیم خود به تیم ملی شدند.

خود شجاع خلیل زاده هم روزی پس از بازی با سپاهان اصفهان در این خصوص گفت:

" ، من نیم فصل با سپاهان قرارداد داشتم، اگر نمی‌خواستم آنجا بمانم در نیم فصل می‌آمدم پرسپولیس. اما تا آخر فصل ماندم و تمدید کردم. اما آخرش چه شد؟ فحش خوردم! مگر حاج‌صفی و بنگر و حسینی نبودند؟ آنها هم فحش خوردند. آنجا هوادارانی هستند که چیزی از فوتبال نمی‌فهمند اما دست بقیه را می‌بوسم. بیشتر دوستانم اصفهانی هستند اما حتی در استادیوم آزادی وقتی من در زمین نبودم هم هواداران سپاهان به من فحاشی کردند. اینها دردشان از یک جای دیگر است، اصلا نگران نباشند!"

در همین ارتباط شنیدیم در آخرین لیست تیم ملی قبل از بازی با عراق شجاع خلیل زاده در لیست ۲۵ نفره تیم ملی بود که وحید هاشمیان در اختیار فدراسیون قرار داد.

از قرار معلوم یک اصفهانی پر نفوذ در فدراسیون فوتبال با دیدن لیست ۲۵ نفره گفته است:" تا زمانی که من در فدراسیون فوتبال باشم اجازه نمی دهم شجاع خلیل زاده به تیم ملی دعوت شود."

Donyaye Varzesh Toronto
با عضویت در خبرنامه دنیای ورزش از برگزیده خبرها و رویدادها ی مهم با خبر شوید