در اردوی تیم امید اتفاق افتاد؛ بی احترامی آشکار عارف غلامی به رضا شاهرودی

فوتبال ایران

خاطرتان باشد طی دوران حضور کرانچار،  عارف غلامی به برخی دلایل از فهرست تیم امید جا مانده بود ولی با حضور فرهاد مجیدی این بازیکن ۲۲ ساله بار دیگر به فهرست امیدها بازگشت. با توجه تجربه ای که این بازیکن از حضور در تیم های رده پایه فوتبال ایران داشت وحضور دراستقلال تهران، با بازوبند کاپیتانی و جلوتر از سایر بازیکنان به عنوان رهبر تیم وارد زمین می شد.

 

Damienschoice instagram

پس ازجدایی فرهاد مجیدی ازتیم امید رفته رفته شرایط عارف غلامی در این تیم بد ترشد.

حمید استیلی به اندازه فرهاد مجیدی استقلالی به مدافع مازندرانی بها نمی دهد و همین موضوع منشأ حواشی شده است.

تیم ملی امید ایران در شرایطی روز 30 آبان ماه مقابل قطر قرار گرفت که برخلاف چند ماه اخیر و دو دیدار برابر اندونزی، خبری از عارف غلامی در ترکیب اصلی نبود.

در این میان خبرهایی از ایجاد درگیری در اردوی تیم ملی امید شنیده می شد که همین موضوع یکی از سوالات خبرنگاران از مدافع استقلال پس از پایان بازی در قائمشهر بود.

مدافع تیم فوتبال استقلال تهران پس ازبازی اخیر با نساجی مازندران و در واکنش به سوالی درباره درگیری بازیکنان اینگونه واکنش نشان داد و گفت :" نمی‌خواهم راجع به آن صحبت کنم. روزنامه‌ها زده بودند بحث‌هایی شده ولی یک مسئله خانوادگی بوده که حل شده یا حل می‌شود. حل هم نشود، آرزوی موفقیت برای تیم ملی امید داریم".

پیش ازاین و پس ازبازگشت تیم امید ازقطر اخباری شنیده شد مبنی براینکه عارف غلامی به دلیل درگیری با کادرفنی، برای همیشه ازتیم امید کنارگذاشته خواهد شد.

اما ماجرا چه بود؟

همه چیز ازیک پیام و فیلم کوتاه شروع شد. رضا شاهرودی که درتیم امید و به عنوان دستیارحمید استیلی وظیفه تمرین دادن و کمک به مدافعان را دارد. برهمین اساس مدافع سابق تیم ملی و پرسپولیس فیلم کوتاهی ازآنالیزعملکرد مدافعان تیم امید دردو دیداردوستانه دراندونزی  درکانال واتس آپ کادرفنی و بازیکنان این تیم گذاشت.

رضا شاهرودی زیر فیلمی که ارسال کرد نوشت: " مدافعان تیم با دقت این فیلم را تماشا کنند."

منظور دستیارحمید استیلی این بود که مدافعان تیمش با تماشای این فیلم نقاط ضعف خود را بهترشناخته آن را اصلاح کنند اما...

عارف غلامی مدافع جوان استقلال تیم امید واکنش تندی نسبت به این فیلم و متن رضا شاهروی نشان داد و نوشت:

" آقای شاهرودی! چرا ایرادات فنی ما را درگروه واتس آپ و برای همه بچه می گذاری. شماره اتاق من را داری و می توانی بیایی به خودم بگویی!"

این جواب غیرمعمول و شاید نا محترمانه مدافع جوان استقلالی تعجب و شگفتی همه بازیکنان و حتی مربیان تیم امید را به دنبال داشت.

با این حال رضا شاهرودی واکنشی به این رفتارعارف غلامی نشان نداد اما حمید استیلی دردفاع و حمایت از دستیارش دستور اخراج عارف غلامی را صادرکرد.

سرمربی تیم امید به مسوولان تیمش و فدراسیون فوتبال اعلام کرد که دیگر نیازی به این بازیکن گستاخ ندارد!

البته با این شرایط باید منتظر اعلام لیست جدید تیم زیر 23 ساله های ایران از سوی حمید استیلی باشیم تا ببینیم آیا این مربی غلامی را با رفع مشکلات به اردو فرا می خواند یا مثل دوران حضور کرانچار از خانه نظاره گر عملکرد هم تیمی هایش در رقابت های مقدماتی المپیک 2020 توکیو خواهد بود. بازی هایی که از 23 دی ماه در تایلند آغاز می شوند.

تیم امید کشورمان بازی های بسیارسختی پیش روی داشته و همه هم انتظاردارند پس ازسال ها این تیم بتواند به المپیک 2020 توکیو صعود کند.

با توجه به کمبود تیم امید درخط دفاعی و آمادگی عارف غلامی درتیم استقلال او می تواند به شرط عذرخواهی و اصلاح رفتارش برگشته و به حمید استیلی و تیمش کمک کند. البته با تأکید روی این موضوع که وظیفه هربازیکنی حفظ حرمت و کسوت هاست.

Donyaye Varzesh Toronto
با عضویت در خبرنامه دنیای ورزش از برگزیده خبرها و رویدادها ی مهم با خبر شوید