کالدرون-پرسپولیس؛ بازگشتی در کار نیست/ شروع مذاکره برای انتخاب سرمربی جدید

فوتبال ایران

به نظر می‌رسد پرسپولیس هم مانند استقلال باید به فکر انتخاب سرمربی جدید باشد.

basharsite

گابریل کالدرون هر روز از باشگاه پرسپولیس دورتر می‌شود. چند روزی است که مشخص شده سرمربی پرسپولیس در روز اول ژانویه نامه فسخ قرارداد خود را به باشگاه فرستاده است.

با وجود ارسال نامه فسخ قرارداد در یازدهم دی ماه، در این یک هفته مذاکرات شفاهی بین اعضای هیات مدیره باشگاه پرسپولیس و نزدیکان کالدرون برای حل مشکل درحال انجام بود.

نکته عجیب مذاکرات این چند روز سکوت کالدرون است او به ایمیل‌های باشگاه پاسخ نداده و اعلام نکرده که به تهران برمی‌گردد یا خیر؟ در تهران تلاش برای جلب رضایت کالدرون تا حدودی انجام شد؛ پرداخت قسط اول دستمزدش، برنامه‌ریزی برای پرداخت قسط دوم، تلاش برای پرداخت مطالبات بازیکنان و حتی استعفای افشین پیروانی همه این‌ها گام‌هایی بود که برای راضی کردن کالدرون برداشته شد. کالدرون البته این گام‌ها را کافی نمی‌داند و طبق قرارداد دو طرف، پرسپولیس در پرداخت دستمزد این مربی نسبت به آنچه در قرارداد وجود دارد عقب است.

بازگشت دستیاران کالدرون به اسپانیا آخرین تحولی است که در این ماجرا رخ داده و نشان داد که ظاهرا کالدرون تصمیمی برای بازگشت ندارد.

از باشگاه پرسپولیس خبر می‌رسد که مدیریت باشگاه تنها یکی، دو روز دیگر منتظر تصمیم کالدرون می‌ماند و برای اینکه وضعیت جذب بازیکن و تمرینات مشخص شود به زودی برای نیمکت تیم تصمیم گرفته می‌شود.

مذاکره پرسپولیس با گزینه‌های جانشینی کالدرون ظاهرا شروع شده است. با توجه به وضعیت نیمکت استقلال و تیم ملی به نظر می‌رسد مدیریت کلان ورزش ترجیح می‌دهد در این شرایط اقتصادی ورزش کشور، اولویت مربی ایرانی باشد، با این حال در بین گزینه‌های مربی‌گری پرسپولیس گزینه خارجی هم دیده می‌شود.

برانکو ایوانکوویچ: داستان برانکو و تیم ملی به نقطه خوبی نرسید و گفته می‌شود او جانشین مارک ویلموتس نخواهد شد. برانکو در دسترس پرسپولیس است اما مطالبات او از باشگاه و دور شدن مربیان خارجی از فوتبال ایران احتمال بازگشت پروفسور را کم می کند. اگر قرار بود برانکو به ایران برگردد تیم ملی در اولویت قرار داشت. با این حال نباید احتمال حضور او در پرسپولیس را صفر دانست.

علی دایی: نزدیک‌ترین گزینه به نیمکت پرسپولیس دایی است. مشکل اصلی اختلاف قدیمی محمدحسن انصاری‌فرد و علی دایی است. این دو با اختلاف شدید به همکاری‌شان در راه‌آهن پایان دادند. ظاهرا پادرمیانی شده تا کدورتها برطرف شود و دایی گزینه مهمی در این شرایط محسوب می‌شود. پاسخ منفی دایی به ذوب‌آهن نشان می‌دهد او به تیم ملی و پرسپولیس فکر می کند.

یحیی گل محمدی: پرسپولیسی‌ها مانند ابتدای فصل خواهان یحیی هستند به شرطی که شهرخودرو چنین اجازه‌ای به آنها بدهد.

گزینه های دیگر: در این میان نام مربیانی مانند مهدی مهدوی‌کیا و حتی دراگان اسکوچیچ هم به گوش می رسد اما شانس آنها به اندازه گزینه‌های بالا نیست.

Donyaye Varzesh Toronto
با عضویت در خبرنامه دنیای ورزش از برگزیده خبرها و رویدادها ی مهم با خبر شوید