کلوپ: همه باید افتخار کنیم که در لیورپول هستیم

فوتبال جهان

سرمربی لیورپول اظهار کرد همه‌ بازیکنان باید افتخار کنند که تیمی بزرگ و باکیفیت هستند.

04 rezaSmaeili
‌به نقل از گاردین، لیورپول (چهارشنبه) در دور برگشت جام اتحادیه انگلیس در خانه برابر ساوتهمپتون به میدان خواهد رفت. در دیدار رفت شاگردان یورگن کلوپ با یک گل بازی را به حریف خود واگذار کرد.
لیورپول چند بازی است که روی دور بدشانسی افتاده و نتایج خوبی را کسب نکرده است. آنها این هفته‌ در خانه برابر سوانزی شکست خوردند و هفته‌ قبل نیز برابر منچستریونایتد به تساوی رضایت دادند. این تیم همچنین به سختی در دو بازی توانست پلیموث دسته سومی را از پیش‌رو بردارد.
کلوپ در نشست خبری پیش از مسابقه گفت‌: ما لیورپول هستیم. یک تیم خیلی خوب با بازیکنان بزرگ اما آن لذتی که باید از این قضیه داشته باشیم را نمی‌بریم. باید بدانیم بازی در لیورپول تا چه اندازه افتخار بزرگ و مهمی است. تیمی نیستیم که در انتهای جدول برای بقا تلاش کنیم و ۸۰ یا ۹۰ درصد زمان بازی را به دفاع کردن بپردازیم. در اکثر بازی‌هایی که داشتیم کاملا تیم برتر میدان بودیم؛ حتی بازی‌هایی که به پیروزی نرسیدیم. باید به این قضیه افتخار کنیم. در همین بازی با سوانزی روی اشتباه‌های فردی دروازه‌مان باز شد و در بیشتر دقایق مسابقه توپ و میدان در اختیار ما بود.
کلوپ ادامه‌ داد: فکر می‌کنم یکی از دلایل افت چند هفته‌ اخیر ما، تراکم بازی‌ها در فوتبال انگلیس بوده است. شروع خیلی سختی در سال ۲۰۱۷ داشتیم. علاوه بر این بازیکنان جدیدی به جمع ما ‌اضافه نشده است. نیاز به گفتن نیست که چند بازیکن اصلی ما به دلیل مصدومیت از ترکیب ما دور بوده است و تمامی این عوامل باعث شد که ما در کسب نتیجه‌ موفق ظاهر نشویم ولی من مربی نیستم که از بازیکنان انتقاد بکنم. به نظر من، خودمان مسئول کارمان هستیم و همه در شکست و پیروزی سهیم هستیم. از نظر من کار دفاعی به چهار بازیکن خلاصه نمی‌شود و کل تیم باید در کارهای دفاعی و هجومی سهیم باشند. اگر نه در بازی قبلی به مدافعان انتقاد کردم. منظورم تمام بازیکنان زمین بود که وظیفه دفاعی‌شان را انجام ندادند، نه فقط بازیکنان در خط دفاع.
لیورپول برای جبران شکست یک بر صفر در سنت مری به دیدار ساوتهمپتون خواهد رفت. در دیگر دیدار این مرحله، منچستریونایتد در حالی برابر هال سیتی به میدان خواهد رفت که بازی رفت را با دو گل به سود خود به پایان رسانده است.

با عضویت در خبرنامه دنیای ورزش از برگزیده خبرها و رویدادها ی مهم با خبر شوید