توهین‌ تروریستی هواداران چلسی به صلاح

فوتبال جهان

انتشار یک ویدئوی جنجالی از هواداران چلسی، خشم همگانی را در انگلیس به دنبال داشت.

 

farhoodinezhad

هواداران چلسی بار دیگر جنجال‌برانگیز شده‌اند چرا که ویدیویی از آنها در شهر پراگ منتشر شده که نشان می‌دهد در حال خواندن شعارهایی توهین‌آمیز خطاب به محمد صلاح، ستاره مصری لیورپول هستند.

بعد از انتشار ویدیویی که هواداران چلسی را دیشب در شهر پراگ در حال خواندن شعارهایی توهین‌آمیز و نژادپرستانه خطاب به محمد صلاح، ستاره مصری لیورپول، نشان می‌دهد و در آن، از صلاح به عنوان بمب‌گذار یاد می‌شود، باشگاه چلسی این رفتار را محکوم کرد.

چلسی دیشب در بازی رفت مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ اروپا برای دیدار با اسلاویا پراگ به پایتخت جمهوری چک رفته بود و چیزی در حدود 1000 نفر از هواداران باشگاه هم به همراه تیم‌شان راهی پراگ شده بودند. اما شعارهای اسلام‌هراسانه خطاب به محمد صلاح در حالی از سوی هواداران چلسی سر داده شده که او خود بازیکن سابق چلسی بوده و روز یکشنبه با لباس لیورپول در لیگ برتر به مصاف چلسی خواهد رفت.

در ویدیوی منتشر شده، مشخص است که تیم امنیتی باشگاه چلسی که برای جلوگیری از اتفاقات ناگوار به همراه هواداران این تیم در پراگ حضور دارد سعی می‌کند مانع از ادامه این شعارها شود. تیم امنیتی چلسی حتی سعی می‌کند مانع از ورود این هواداران به استادیوم محل برگزاری بازی شود.

باشگاه چلسی پیش از این اعلام کرده بود که در مقابل نژادپرستی کوچکترین تساهل و تسامحی نشان نخواهد داد. چلسی اعلام کرده اگر هوادارانی که در این فیلم دیده می‌شوند را شناسایی کند از حضور آنها در بازی‌هایش جلوگیری خواهد کرد.

با عضویت در خبرنامه دنیای ورزش از برگزیده خبرها و رویدادها ی مهم با خبر شوید