نشانه های یک پیروزی؛ آیا رونالدو برنده توپ طلای ۲۰۱۹ شده است؟

فوتبال جهان

حضور نمایندگان فرانس فوتبال در تورین، بازار شایعات را حسابی گرم کرده است.

 

basharsite

نمایندگانی از مجله فرانس فوتبال، مجله اهداکننده جایزه توپ طلا، در تورین حضور یافته اند تا مصاحبه ای با کریستیانو رونالدو داشته باشند؛ اتفاقی که رسانه های ایتالیایی از جمله کوریره دلواسپورت را به این امیدواری رسانده که اکنون کریس رونالدو، شانس نخست دریافت توپ طلای ۲۰۱۹ خواهد بود.

این ملاقات صرفا می توانسته در راستای گرفتن یک مصاحبه ساده از رونالدو و گرفتن تصویری از او برای حضور در کاور مجله باشد، اما کوریره دلواسپورت بر این باور است که یک هفته بعد از اعلام فهرست اولیه نامزدهای توپ طلا در سال ۲۰۱۹، این حضور رونالدو روی جلد اصلی فرانس فوتبال معانی دیگری دارد.

تا پیش از برگزاری مراسم The Best فیفا از ویرجیل فن‌دایک مدافع هلندی لیورپول و یکی از قهرمانان این فصل لیگ قهرمانان اروپا به عنوان جدی ترین مدعی کسب جوایز انفرادی فیفا و فرانس فوتبال یاد می‌شد اما پیروزی مسی در مراسم ۲۳ سپتامبر فیفا در میلان ورق را به سود فوق ستاره آرژانتینی بارسلونا بازگرداند.

مسی بعد از آن در مراسمی جایزه کفش طلای فصل ۱۹-۲۰۱۸ اروپا را هم دریافت کرد تا اکنون رقابت توپ طلا به یک رقابت دو اسبه میان مسی و فن‌دایک تبدیل شده باشد. در چنین شرایطی، کمتر کسی شانس چندانی برای رونالدو (که تنها موفق به فتح سری آ شده) قائل است اما دیدار اخیر نمایندگان فرانس فوتبال از تورین، معادلات را باز هم پیچیده تر کرده است.

یکی از اتفاقاتی که شانس فن‌دایک را برای کسب توپ طلا بالاتر از مسی جلوه داده بود، پیشتازی او در کسب رای نمایندگان رسانه ها بود؛ آرای نمایندگان رسانه ها در مراسم فیفا تنها ۲۵ درصد ارزش داشت اما توپ طلای فرانس فوتبال تنها با رای روزنامه نگاران اهدا می‌شود.

رونالدو در بخشی از مصاحبه خود با فرانس فوتبال عنوان کرده برای ماندن در اوج باید باهوش بود و قصد دارد بعد از خداحافظی، برای مدتی ارتباط خود با فوتبال را به طور کامل قطع کند.

Donyaye Varzesh Toronto
با عضویت در خبرنامه دنیای ورزش از برگزیده خبرها و رویدادها ی مهم با خبر شوید