بازگشت مسی به تیم ملی آرژانتین برای دیدار مقابل برزیل

فوتبال جهان

لیونل مسی پس از پشت سر گذاشتن محرومیت خود، به موقع به تیم ملی آرژانتین بازمی‌گردد.

 

Farzad Farhoodi 03 wb site copy

یافته های آاس نشان می‌دهد لیونل مسی فوق ستاره بارسلونا در فهرست لیونل اسکالونی برای فیفادی نوامبر قرار گرفته و به این ترتیب برای دو دیدار جذاب مقابل اروگوئه و برزیل به تیم ملی آرژانتین بازخواهد گشت.

مسی بعد از دیدار رده بندی کوپاآمریکا 2019 مقابل شیلی (پیروزی 2-1 آرژانتین برابر شیلی، دیداری که با اخراج لیونل مسی همراه بود) سخنانی جنجالی به زبان آورد و مسئولان کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی را به فساد متهم کرد. او همچنین عنوان کرد برزیل برای رسیدن به قهرمانی در کوپای خانگی مورد حمایت قرار گرفته است؛ سخنانی که موجب محرومیت 3 ماهه مسی از حضور در میادین ملی شد.

آرژانتین در نوامبر 2019 دو دیدار دوستانه جذاب در پیش خواهد داشت؛ آلبی سلسته ابتدا در روز 15 نوامبر در ریاض به مصاف برزیل خواهد رفت و 4 روز بعد در تل‌آویو در برابر تیم ملی اروگوئه خواهد ایستاد. این دو بازی، آخرین مراحل آماده سازی آرژانتین پیش از آغاز رقابت های مقدماتی جام جهانی 2022 قطر و در ادامه کوپا آمریکا 2020 به میزبانی مشترک آرژانتین و کلمبیا خواهد بود.

آرژانتین در بازی های دوستانه بعد از مسابقات کوپا آمریکا نمایش های خوبی داشته و با نتایج پرگل 4-0 و 6-1 به ترتیب مکزیک و اکوادور را شکست داده است. تساوی 2-2 برابر آلمان در دورتموند نیز از دیگر نتایج خوب آرژانتین در ماه های گذشته بوده است تا اکنون خبر رسد لیونل مسی نسبت به پروژه لیونل اسکالونی در تیم ملی مطمئن است.

اسکالونی که در نوامبر 2018 جانشین خورخه سمپائولی شده در حال شناختن ترکیب مورد علاقه اش برای مسابقات کوپا و مقدماتی جام جهانی است؛ ترکیبی که احتمالا در آن نباید انتظار حضور تعدادی از ستارگان آلبی سلسته را داشت.

در کنار مسی انتظار می‌رود سرخیو آگوئرو هم به ترکیب تیم برای بازی های نوامبر بازگردد. اما ادامه حضور لاتارو مارتینز (اینترمیلان) و نیکولاس گونزالس (اشتوتگارت) به این معناست که در ترکیب آرژانتین خبری از آنخل دی ماریا و مائورو ایکاردی، دو مهره ارزشمند پاریسن‌ژرمن نخواهد بود.

با عضویت در خبرنامه دنیای ورزش از برگزیده خبرها و رویدادها ی مهم با خبر شوید