شیمی درمانی روی نیمکت/ یو سانگ چول سرطان پانکراس دارد

فوتبال جهان

یو سانگ چول، ستاره سابق فوتبال کره جنوبی و از ستاره‌های جام جهانی 2002 این کشور که به سرطان پیشرفته دچار شده برای جلوگیری از سقوط تیمش به تمرین ها بازگشته.

 

RASA TRADING logistics instagram

یو سانگ چول، ستاره سابق فوتبال کره جنوبی که در جریان صعود تاریخی تیم ملی این کشور به مرحله یک‌چهارم نهایی جام جهانی 2002 از بازیکنان تیم ملی بود بر اساس گزارش رسانه‌های این کشور به سرطان مرحله چهار پانکراس مبتلا شده و در حال مبارزه با این بیماری مرگبار است.

یو که در حال حاضر سرمربی باشگاه اینچئون یونایتد کره جنوبی است، روز سه‌شنبه با انتشار بیانیه‌ای ابتلای خود به سرطان را تایید کرد. پیش از این شایعاتی درباره مشکل سلامتی او در رسانه‌های این کشور مطرح شده بود.

این ستاره سابق کره‌ای در بیانیه خود که در وبسایت باشگاه اینچئون یونایتد منتشر شد، نوشت:" پزشکان تشخیص داده‌اند که من به سرطان مرحله چهار پانکراس مبتلا شده‌ام. من از اواخر ماه اکتبر دچار مشکلات بدنی شده بودم و کمی بعد از آن در چکاپ پزشکی مشخص شد که به این سرطان دچار شده‌ام".

سرطان مرحله چهار به این معنی است که سرطان دچار متاستاز شده یا از پانکراس به دیگر اندام ها گسترش پیدا کرده. یو اعلام کرد مراحل اولیه درمان روی او انجام شده و او به مقر باشگاه برگشته تا به قول خود به بازیکنان و هواداران اینچئون مبنی بر نگه داشتن تیم در لیگ دسته اول کره و جلوگیری از سقوط به دسته پایین‌تر عمل کرده باشد.

یو سانگ چول ستاره سابق تیم ملی کره در جنگ با کریم باقری هافبک درخشان فوتبال ایران در دهه 90 میلادی

اینچئون در لیگ دسته اول کره موسوم به کی‌لیگ در رتبه دهم قرار دارد و شش پیروزی، 12 تساوی و هشت باخت داشته است. سرنوشت سقوط یا عدم سقوط این تیم، به دو بازی آخر آن بستگی  دارد که ظرف ده روز آینده برگزار خواهد شد.

یو در ادامه بیانیه خود گفت:" من همه سعی خودم را خواهم کرد که تیم را در دسته اول نگه دارم. من هرگز از تلاش برای حفظ تیمم دست برنخواهم داشت و در تلاش برای مبارزه با سرطان و به دست آوردن سلامتی‌ام هم کنار نخواهم کشید".

Donyaye Varzesh Toronto
با عضویت در خبرنامه دنیای ورزش از برگزیده خبرها و رویدادها ی مهم با خبر شوید