تابستان یک میلیارد یورویی تیم‌های اروپایی

فوتبال جهان

تیم‌های اروپایی تاکنون در این فصل نقل‌ و انتقالات تابستانی برای جذب بازیکن بیش از یک میلیارد یورو هزینه کردند.

 

 

به‌ گزارش ‌دنیای ورزش و به نقل از مارکا، تنها سه هفته‌ از فصل نقل‌ و انتقالات تابستانی فصل 17 – 2016 گذشته است و پنج لیگ برتر اروپا بیش از هزار میلیون یورو برای جذب بازیکن خرج کردند.

لیگ برتر انگلیس مثل همیشه سرآمد دیگر لیگ‌ها در این رابطه است. تیم‌های این لیگ در مدت سه هفته‌ نزدیک به 600 میلیون یورو خرج کردند. دو لیگ فرانسه و اسپانیا در مجموع نیز به این رقم نمی‌رسند.

منچستریونایتد با ژوزه مورینیو و لیورپول نیز با یورگن کلوپ بیشترین خرج را برای تقویت تیم خود کردند. هر تیم نزدیک به 80 میلیون برای جذب بازیکن هزینه کردند. با این حال گران‌ترین خرید متعلق به آرسنال است که برای گرانیت ژاکا 45 میلیون یورو به دورتموند پرداخت کرد.

08 rayanaccounting

دورتموند که هر سال از بهترین بازیکنانش را از دست می‌دهد، در این فصل بر خلاف گذشته عمل کرد و هفت بازیکن را جذب کرد. تیم آلمانی برای امضای قرارداد با چهار بازیکن  113 میلیون هزینه کرد. ماریو گوتسه با 26 میلیون، آندره شورله 30 میلیون، میکل رینو 3.75 میلیون و مارک بارترا با هشت میلیون یورو به این تیم پیوستند. در این تابستان، لیگ آلمان برای جذب بازیکن 434.03 میلیون یورو خرج کرده است. علاوه بر دورتموند، بایرن مونیخ با کارلو آنچلوتی نیز دو بازیکن خریده است. رناتو سانچس با ارزش 35 میلیون و متس هوملس با 38 میلیون یورو به این تیم رفتند.

در ایتالیا رکورد نقل‌ و انتقالات با امضای قرارداد گونسالو ایگواین با یوونتوس شکسته شد. جدایی مهاجم آرژانتینی از ناپولی 94 میلیون یورو برای تیم تورینی هزینه برداشت. یوونتوس علاوه بر این بازیکن میرالم پیانیچ، هافبک رم را با 32 میلیون یورو خرید. سری A در مجموع در این فصل 417 میلیون یورو هزینه کرده است تا به سومین لیگی تبدیل شود که بیشترین خرج را انجام داده است.

رئال‌ مادرید با رییس پر خرجش یعنی فلورنیتینو پرس، در این تابستان کم خرج بوده است. آلوارو موراتا تنها بازیکن جدید این تیم است. بازگشت مهاجم اسپانیایی 30 میلیون هزینه برداشت. بارسلونا حریف مادرید بیش از 75 میلیون هزینه کرده است از طرفی اتلتیکومادرید 49 میلیون یورو خرج کرده است.

با عضویت در خبرنامه دنیای ورزش از برگزیده خبرها و رویدادها ی مهم با خبر شوید