در رقابتهای کشتی آزاد قهرمانی جهان/ کریمی نقره گرفت، یزدانی 8 دقیقه ای به فینال رسید

ورزش ایران

علیرضا کریمی به مدال نقره وزن ۹۲ کیلوگرم مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان دست یافت. حسن یزدانی نیز با اقتدار فینالیست شد.

 

Farzad Farhoodi 03 wb site copy

علیرضا کریمی  عدر دیدار فینال وزن 92 کیلوگرم مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان در نورسلطان قزاقستان، به مصاف جی‌دن کاکس از آمریکا رفت و با نتیجه 4 بر صفر تن به شکست داد و به مدال نقره رقابت‌ها دست یافت.

 علیرضا کریمی پس از استراحت در دور اول در دور دوم در مصاف با گئورگی روبایف روسی الاصل و دارنده مدال نقره جوانان جهان از مولداوی با نتیجه 12 بر یک پیروز و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه 12 بر 2 لیوبومیر ساگالیوک از اوکراین را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. کریمی در این مرحله با نتیجه 10 بر صفر علیخان جبرائیل اف از روسیه را از پیش رو برداشت و به دیدار فینال راه یافت.

واما حسن یزدانی بعد از یک دور استراحت در وزن 86 کیلوگرم، در یک شانزدهم نهایی برابر اسپینال از پورتوریکو قرار گرفت که مدال نقره المپیک 2012 را در کارنامه داشت. یل جویبار مثل همیشه تماشایی و دیدنی کشتی گرفت. او اجازه نفس کشیدن به حریفش را نداد و با اجرای زیرگیری از 2 سمت، فن لنگ و بارانداز توانست 10 بر صفر برنده شود

استفان ورب از مجارستان دومین حریف حسن یزدانی بود که در مرحله یک هشتم نهایی وزن 86 کیلوگرم به مصاف او رفت. نابغه جویباری بازهم از همان ثانیه اول هجومی کشتی گرفت و توانست با خاک کردن حریف و اجرای بارانداز پیش بیفتد. با اینکه حسن یزدانی یک بار خاک شد، اما با رو کردن کشتی حریف را به پل زد و ضربه فنی کرد. یزدانی بازهم در کمتر از 2 دقیقه پیروز شد تا به مرحله یک چهارم نهایی صعود کند.

او در نیمه نهایی مقابل  «مایلس نازم امینی» از سن مارینو قرار گرفت. او بازهم با کولاکی در کمتر از 2 دقیقه رقیب خود را مغلوب کرد و به فینال رسید. این نابغه جویباری توانست با زیرگیری، بارانداز و قدرتی بی نظیر از حریف خود 11 امتیاز بگیرد و به فینال برسد.

یزدانی در دیدار فینال که فردا برگزار خواهد شد، به مصاف دیپاک پونیا از هند می رود.

Donyaye Varzesh Toronto
با عضویت در خبرنامه دنیای ورزش از برگزیده خبرها و رویدادها ی مهم با خبر شوید