سعید معروف قهارترین سیگاری ورزش ایران!

ورزش ایران

 

حاشیه فقط مخصوص فوتبال نیستحاشیه فقط مخصوص فوتبال نیست

Damienschoice instagram

 

شاید سیگار کشیدن بازیکنان نه چندان مطرح فوتبال به چشم نیاید اما استعمال دخانیات برای بازیکنان لیگ برتر فوتبال همیشه به صدر اخبار روزنامه و رسانه ها تبدیل شده و می شود.
مرکز پزشکی ایفمارک برای اولین بار نتایج قسمتی از مطالعات تحقیقاتی خود در خصوص شیوع مصرف سیگار و قلیان در بین بازیکنان لیگ برتر را منتشر کرد.
طی سالهای اخیر بحث قلیان کشیدن فوتبالیست ها در رستوران های سنتی و سفره خانه ها مطرح بوده اما به دلیل حساسیت موضوع همیشه از سوی بازیکنان انکار شده است. با این وجود مرکز پزشکی ایفمارک در گزارشی آماری به شیوع مصرف دخانیات در فوتبال ایران پرداخته است.
در این مطالعه تحقیقاتی پیش از شروع فصل جاری لیگ برتر، از تمامی بازیکنان در ارتباط با مصرف سیگار و قلیان نظرسنجی به عمل آمده که طی آن همه بازیکنان به این سوال پاسخ دادند:به نظر شما چند درصد بازیکنان لیگ برتر سیگار می کشند؟
تنها 25٪ بازیکنان اعلام کردند که هیچ بازیکنی سیگار نمی کشد و این بدان معنی است که 75٪ بازیکنان اعتقاد داشتند که بازیکنان لیگ برتری سیگار می کشند اما میزان شیوع استفاده از آن را متفاوت گزارش کردند.
با ارزیابی های آماری به نظر می رسد میزان شیوع مصرف سیگار با توجه به اظهار نظر خود بازیکنان، به طور واقعی چیزی حدود 20٪ است.
اما جالب ترمی شود وقتی بدانید این آماردرمورد والیبالیست های مشهور و ملی پوش به مراتب بالاتر است!
زندگی والیبالیست های کشورمان برخلاف فوتبالیست ها کمتر با حاشیه مواجه بود است درحالی که چهره های مشهور توپ و تور هم کم حاشیه ندارند.
یکی ازاین چهره ها سعید معروف کاپیتان معروف و دوست داشتنی تیم ملی والیبال است.
سعید معروف از معدود ‌کاپیتان‌های یک تیم ملی در کشورمان است که تقریبا همه ویژگی‌ها و استانداردهای کاپیتانی را دارد؛ کاپیتانی که حضورش در کنار دیگر بازیکنان تیم‌های ملی جدای از قدرت، عزت و احترام خاصی به آن تیم می‌بخشد. بازیکنی که با وجود درخشش و محبوبیت در پست تخصصی خود از روحیه هدایتگری و اقتدار بالایی برخوردار است. این کاپیتان که این روزها در دنیا و در میان بازیکنان تیم‌های بزرگ جهان به چهره‌ای برجسته تبدیل شده، در طول بازی‌های مهم و حساس تیم کمترین واکنش‌های احساسی را از خود بروز می‌دهد و همان طور که در هر بازی مشاهده می‌کنیم، او هیچ‌گاه در ابراز احساسات و هیجانات اغراق نمی‌کند.
این ویژگی از طرفی از جایگاه او در تیم و تلاشی که برای کنترل رفتار بازیکنان در لحظات هیجانی دارد، نشات می‌گیرد و از طرف دیگر معرف مردی خونگرم است که همیشه پشت چهره جدی و خونسرد خود متانت و لبخندی پنهان دارد. از دید روانشناسی انگیزه و اعتماد به نفس بالا مهم‌ترین خصلتی است که در این سال‌ها از او بهترین ساخته است.
یکی از خصوصیات اخلاقی معروف این بازیکن مطرح زود رنجی و بد خشم بودن او در بازی و حتی تمرین‌های تیم است تا جایی که گاهی مربیان و منتقدان او را به حرفه‌ای نبودن متهم می‌کنند. هم‌تیمی‌هایش او را به حساس بودن می‌شناسند و معتقدند سعید در کنار توانمندی و پختگی‌اش روحیه حساس و زود رنجی دارد و مربیان بارها او را به حرفه‌ای رفتار کردن در درگیری‌های تیم دعوت می‌کنند.
با این حال واکنش اخیر او به اظهارات بعد از بازی با آمریکا و انتقادهای تند و صریحش بر این ویژگی او صحه می‌گذارد. دست یافتن به استقلال در زندگی شخصی و حرفه‌ای و اعتماد به نفس و جسارت در موقعیت‌های مختلف و سخت ورزشی به صراحت لهجه و تلخی زبان او برای گفتن حقیقت دامن می‌زند و از آن جایی که با تجزیه و تحلیل فراوان به نتایج خوبی در منطق خود می‌رسد، به راحتی در مورد اتفاقات اظهار نظر می‌کند؛ همان طور که او در بازی‌های مهم جهانی با داوران به زبان انگلیسی صحبت و بحث می‌کند. شخصیت محکم و با اراده و قدرت تکلم او در کنفرانس‌های خبری مختلف ویژگی مهمی است که حرف‌های او را به تیتر‌های یک مطبوعات تبدیل کرده است.
مثال دیگری که از جسارت سعید معروف حکایت دارد، مربوط به صحبت‌های او در مقابل مسوولان بعد از بازی با آمریکاست. سعید معروف رو به دولتمردان به این نکته اشاره کرد که مشکلات اقتصادی دولت را می‌دانیم اما خودمان هم مشکلات اقتصادی داریم و تا به حال خم به ابرو نیاورده‌ایم: «امیدوارم که دیدار بعدی ما به یک سال بعد موکول نشود و ما را به حمایت‌های خودتان امیدوار کنید.»
اما شاید یکی از نقاط ضعف این ستاره معروف علاقه اش به سیگارکشیدن باشد!
کاپیتان تیم ملی والیبال احتمالا قهارترین سیگاری جامعه ورزش ایران است که روزی نصف پاکت سیگارمی کشد!
البته او تنها سیگاری تیم ملی والیبال نیست و چند چهره سرشناس دیگر هم قبل و بعد مسابقات و حتی دراردو سیگارمی کشند و ابایی هم ازآشکارشدن این موضوع ندارند!
بد نیست اضافه کنیم؛ یکی ازافراد همیشه حاضرکنارتیم ملی والیبال که ملی پوشان هم حامی ویژه او هستند مسوول تهیه سیگاربرای بازیکنان دراردوهای داخلی و خارجی است!
 

 

Donyaye Varzesh Toronto
با عضویت در خبرنامه دنیای ورزش از برگزیده خبرها و رویدادها ی مهم با خبر شوید