حذف ناباورانه آینده‌های فوتبال ایران از آسیا

ورزش جهان

 تیم ملی نوجوانان ایران با وجود پیروزی 5-0 مقابل ویتنام، از گردونه رقابت‌های آسیایی کنار رفت.

reza nazer new

 

 تیم ملی نوجوانان با وجود پیروزی ۵ بر صفر برابر ویتنام، از صعود به مرحله یک چهارم نهایی باز ماند. تیم ملی فوتبال نوجوانان در سومین دیدار از مرحله گروهی مسابقات قهرمانی فوتبال آسیا به مصاف ویتنام رفت و توانست این تیم را با ۵ گل شکست دهد و اولین پیروزی خود را به دست بیاورد.
تیم ایران با این پیروزی ۴ امتیازی شد و پایین‌تر از اندونزی و هند ۵ امتیازی در رده سوم جای گرفت و نتوانست به مرحله حذفی مسابقات صعود کند. در صورتی که هر کدام از تیم‌های هند و اندونزی در بازی هم‌زمان به پیروزی می‌رسیدند، ایران به عنوان تیم دوم راهی مرحله بعد می‌شد.
تیم ملی فوتبال ایران در دو بازی قبلی خود برابر اندونزی و هند یک شکست و یک تساوی داشت.

جدول گروه
۱ اندونزی / ۵ امتیاز / تفاضل گل ۲+
۲ هند / ۵ امتیاز / تفاضل گل ۱+
۳ ایران/ ۴ امتیاز / تفاضل گل ۳+
۴ ویتنام / یک امتیاز / تفاضل گل ۶-

گزارش بازی
امیر حسین عزیزی در دقیقه ۱۷ روی حرکت عالی آریا برزگر توانست گل نخست ایران را به ثمر برساند. در دقیقه ۲۱ آریا برزگر توانست دومین گل شاگردان عباس چمنیان را وارد دروازه ویتنام کند و امیدهای ایران برای صعود به مرحله بعد را افزایش دهد. این پایان کار نبود و بازیکن ویتنام به دلیل خطای خشن از داور کارت قرمز گرفت. امیر روستایی در دقیقه ۳۱، از روی ضربه ایستگاهی دروازه ویتنام را به شکل زیبایی باز کرد و اختلاف را به سه گل رساند. بازیکنان ایران که از گل‌های قبلی روحیه گرفته بودند در دقیقه ۳۵ توسط عزیزی به گل چهارم دست یافتند.
شاگردان چمنیان نیمه دوم را آرام تر شروع کردند و کمتر حمله می کردند. در دقیقه ۶۳ موسوی به روند آرام بازی پایان داد و با یک ضربه فنی و فوق العاده گل پنجم ایران را به ثمر رساند.

 

با عضویت در خبرنامه دنیای ورزش از برگزیده خبرها و رویدادها ی مهم با خبر شوید