رویای رحمتی برای رسیدن به رکورد افسانه‌ای؛ جدایی آخرین راه نجات؟

اخبار

 رحمتی روزهایی را در استقلال می‌گذراند که چندان به آن عادت ندارد.

بازیکنی که نه در استقلال و نه در هیچ تیم دیگری با نیمکت یار نشده بود حالا بدجور با آن پیوند خورده است.

به گزارش وب‌سایت نود، آمار رحمتی در لیگ برتر نشان می‌دهد که او تا‌ چه حد با نیمکت‌نشینی بیگانه است. رحمتی چند بازی نیاز دارد تا وارد باشگاه ۴۰۰‌تایی‌های لیگ برتر شود. باشگاهی که در حال حاضر فقط یک عضو دارد، ابراهیم صادقی. رحمتی از معدود بازیکنانی است که می‌تواند مرز ۴۰۰ را عبور کرده و همراه ابراهیم صادقی در این باشگاه قرار بگیرد. آماری که نشان از تداوم و ثبات یک بازیکن دارد. وقتی که بازیکنانی در پست‌های مختلف و در سنین مختلف نتوانسته‌اند به این رکورد دست پیدا کنند مشخص می‌شود که ۴۰۰ بازی در لیگ برتر عدد بسیار ارزشمندی است.

در حال حاضر ابراهیم صادقی با ۴۳۵ بازی صدرنشین است. رحمتی با ۳۹۱ بازی در رده دوم قرار دارد و ۹ بازی برای رسیدن به ۴۰۰ و ۴۴ بازی برای رسیدن به کاپیتان سابق سایپا نیاز دارد. رحمتی که تا این‌جای کار را بدون مشکل طی کرده است حالا برای ادامه مسیر با یک مشکل اساسی مواجه است. او نیاز به تیمی دارد که در آن بازی کند تا بتواند به این رکورد دست پیدا کند.

اگر رحمتی در استقلال ماندنی باشد و شرایط او به همین شکل ادامه پیدا کند خبری از رکوردشکنی نیست. اگر او به تیمی مثل سپاهان که این روزها بحثش مطرح شده برود و مثل روال قبل دروازه‌بان فیکس تیمش باشد تا ۹ هفته دیگر ۴۰۰ تایی می‌شود و تا پایان فصل آینده هم می‌تواند رکورد ابراهیم صادقی را بشکند. رحمتی اگر حتی یک بازی را هم در نیم‌فصل دوم یا فصل بعد روی نیمکت بنشیند نمی‌تواند به ابراهیم صادقی برسد. این که او در دو فصل آینده هم می‌تواند فوتبال بازی کند یا نه هم سوالی است که جواب آن به احتمال زیاد منفی است.

به غیر از رحمتی بازیکنان دیگری هم هستند که بازی‌هایشان از مرز ۳۰۰ گذشته اما خطری برای رکورد دروازه‌بان استقلال محسوب نمی‌شوند. مانند خسروحیدری و امیرحسین صادقی که یا فاصله تقریبا زیادی با او دارند یا در تیم‌هایشان در ترکیب اصلی قرار ندارند و یک خط در میان بازی می‌کنند اما اگر نیمکت‌نشینی رحمتی در استقلال ادامه پیدا کند، بعید نیست که او جایگاه فعلی‌اش را هم در جدول باثبات‌ترین‌ها به رقیبانش واگذار کند.